UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура Криму відкрила кримінальну справу через вранішні обшуки у кримських татар

У прокуратурі АР Крим зазначили, що діям російських силовиків в анексованому Криму можуть надати додаткову правову кваліфікацію.

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальну справу через чергові незаконні обшуки, які російські силовики провели в будинках кримських татар на анексованому півострові. Як повідомили у прес-службі прокуратури провадження відкрито за статтею про порушення недоторканності житла.

"Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим Головним управління національної поліції в АР Крим та м. Севастополі розпочато кримінальне провадження за фактом проведення незаконних обшуків в Сімферопольському, Алуштинському та Білогірському районах АР Крим", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що за фактом "обшуків", прокуратура відкрила провадження за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканості житла) Кримінального кодексу України. При цьому, діям так званих "правоохоронців" нададуть додаткову правову оцінку, якщо підтвердиться інформація про затримання кримських татар, у яких проводили "обшуки".

Читайте також: До затриманих у Криму активісток Зудієвої та Салієвої не пускають адвокатів

Вранці, 10 червня, російські силовики у окупованому Криму провели низку "обшуків" у кримських татар. За даними активістів, так звані "слідчі дії" відбулися за трьома адресами. При цьому в "Кримській солідарності" заявляють, що трьох кримських татар окупанти затримали та перевезли до місцевого "відділу" Федеральної служби безпеки РФ.

Нагадаємо, на території окупованого Криму за перший квартал цього року сталося 45 обшуків, 97 арештів, 32 етапування політв'язнів до Росії і 60 незаконних заходів суден до портів. Також за вказаний період було зафіксовано 52 затримання, 61 допит і 171 випадок порушення права на справедливий суд.

Зазначимо, що Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року ГА ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованою Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій.

Докладніше про ситуацію на півострові читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".