Темпи вакцинування в Україні дуже повільні. За прогнозами міжнародного агенства S&P Global Ratings, до середини цього року щеплення проти ковіду отримають майже 3% українців.
За цей час держава отримає лише 2,3 млн доз - із 8 мільйонів гарантованих - через центр всесвітнього доступу до вакцин COVID-19 (COVAX) ВООЗ. Цього вистачить для того, аби щеплення отримали 2,7% громадян.
Загалом Україна сьогодні очікує 25 мільйонів доз вакцини від різних компаній. Цього вистачить для того, щоб зробити щеплення 30% громадян.
"Однак доставка вакцини, найімовірніше, буде повільною", - вважають у S&P.
Нагадаємо, за даними ZN.UA, термін придатності вакцини від коронавірусу закінчується 23 червня поточного року, і Україна може не встигнути використати всі дози вакцини, враховуючи нинішні темпи вакцинації.
24 лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, яку виробляють в Індії). Планувалося, що до кінця першого тижня Україна вийде на 10 тисяч щеплень на добу, проте вдалося вийти на показник в три тисячі щеплених.
У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. За даними джерела в Міністерстві охорони здоров'я, два контракти на вакцину загальним обсягом в 12 млн доз (2 млн - по 5,5 дол., Очевидно, CoviShield і 10 млн доз - по 9 дол., можливо, Novavax) були підписані ще в грудні минулого року, коли в Індії побував заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко. За умовами першого контракту, Україна повинна була внести передоплату. Але не внесла. Поставка зривалася. Господар заводу взагалі не хотів відвантажувати вакцину Ураїні. До вмовлянь довелося підключиться послу Індії в Україні та індійському земляцтву. Детальніше читайте в статті Алли Котляр «Золота гора» від Мінздоров’я».