Факт схвалення регламентним комітетом Парламентської асамблеї Ради Європи проекту резолюції, спрямованої на зміну чинних правил організації і створення можливості повернення до складу ПАРЄ Росії, не є критичним, але може серйозно підірвати довіру до організації, 3 червня заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в інтерв'ю "Українському радіо".
"Ми були готові до цього рішення, оскільки під час голосування кілька тижнів тому ми голосували проти цього і закликали наших міжнародних партнерів, щоб залучити Росію до відповідальності за вчинені нею злочини. В даному випадку голосування пройшло не так, як ми цього хотіли", – заявив Боднар.
Заступник міністра пообіцяв, що Україна скоректує своє ставлення до ПАРЄ, якщо ця резолюція буде прийнята. Також він нагадав, що одним з основних принципів діяльності ПАРЄ є забезпечення функціонування демократії в Європі – чого Росія не робить.
3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи 3 червня схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо введення санкцій відносно делегацій. Це означає, що до складу організації може повернутися делегація Росії.
У травні міністри закордонних справ країн-членів РЄ прийняли рішення, яким відкрили шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.
16 травня голова МЗС України Павло Клімкін скасував свій візит на міністерське засідання Ради Європи у Гельсінкі, заявивши європейським міністрам закордонних справ, що зняття санкцій ПАРЄ з РФ без виконання Кремлем умов для їх скасування означатиме підрив "мінського процесу".
Російська делегація не брала участі в зимовій ПАРЄ та відмовилася сплачувати членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни до правил формування комітетів, позбавивши Україну місця у регламентному комітеті, що розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія повинна залишитися у складі Ради Європи. Водночас у Німеччині дипломати та депутати відкрито проводять роботу для зняття санкційного тиску з Російської Федерації у Раді Європи.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.
Детальніше про ситуацію в РЄ читайте в матеріалі постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби "Рада Європи: перезавантаження" в тижневику Дзеркало Тижня. Україна".