Законопроект про реформу Служби безпеки України передбачає її реорганізацію, скорочення штату і підвищення зарплати співробітників. У той же час, зрозумілий принцип демілітаризації спецслужби авторами в проект реформи не закладено.
«Проект зберігає потужний вплив президента на орган через затвердження нормативних документів, пов'язаних з діяльністю служби та її граничної чисельності. Нема в проектах і зрозумілих принципів демілітаризації, що також відповідало б найкращим євроатлантичним практикам і було б важливим показником реформування», - пишуть Віталій Шабунін та Олена Щербан з «Центру протидії корупції» в своїй статті для читачів ZN.UA.
Автори законопроекту пропонують залишити військовослужбовців в окремих підрозділах, частину перевести на спеціальні звання, ще частину співробітників залишити на цивільній службі. Реструктуризацію мають провести до 1 січня 2024 року, але конкретні пропорції, за якими це відбуватиметься, до сих пір не окреслені. До цієї ж дати штатна чисельність СБУ має бути доведена до 17 тисяч осіб.
Паралельно зменшення чисельності у співробітників зростатиме оплата праці
Як і зараз, СБУ складатиметься з Центрального управління та регіональних органів.
Детальніше про законопроект про реформування СБУ, його половинчастим характер і закладених ризики вважайте в статті Віталія Шабуніна та Олени Щербан «Реформа СБУ: ні нашим, ні вашим» у ZN.UA.