UA / RU
Підтримати ZN.ua

Про умови утримання українських військових в Угорщині досі нічого не відомо – радник уповноваженого

Українці досі вважаються полоненими і їх не відпускають на свободу.

Переміщені з Росії до Угорщини українські військовополонені досі вважаються полоненими і Україні невідомо, на яких підставах вони там перебувають, заявив у коментарі «Суспільному» радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін.

Він зазначив, що інформацію про імена та прізвища цих полонених було отримано не в результаті офіційних перемовин, а в результаті оперативної роботи.

«Вони все одно вважатимуться зниклими безвісти за особливих обставин, допоки ми не заберемо їх в Україну. Але далі питання про перемовини, про повернення, питання на яких підставах їх перевезли туди, це вже мають займатися правоохоронні органи і МЗС», - сказав Ангелін.

Він додав, що про умови утримання українських полонених на разі нічого не відомо, адже зустрічі з родичами були дуже короткі і не у місцях утримання.

Ангелін розповів, що аби зустрітить із утримуваними, родичі українців мали прибути до Угорщини, поселитись в готелі чи хостелі, звідки їх забирали та везли у якесь місце, куди привозили українських військових.

«Тобто родичі не відвідують місця утримання, а їх привозять і буквально годину, максимум дві, спілкуються», — пояснив радник уповноваженого.

Також угорці відмовились говорити рідним про перспективи повернення українців додому.

Ангелін зазначив, що це перший відомий штабу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти випадок про передачу українських військових іншій стороні.

«Ми вважаємо, що держава має втрутитися і вжити якихось заходів, і має взагалі зрозуміти, на яких підставах людей передали, і на яких підставах людей приймають інші країни», — додав він.

Читайте також: Новий день — новий скандал: Будапешт у ролику, який закликає до переговорів Києва та Москви, "віддав" Крим Росії

8 червня Російська православна церква заявила, нібито РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених закарпатського походження. Угорські ЗМІ наступного дня написали, що угорська влада підтвердила видачу громадян України, однак в Головному управлінні розвідки Міноборони України  заявили, що зараз перевіряють цю інформацію та додали, що якщо така передача і була, то вона жодним чином не була узгоджена з Україною. Угорський  віцепрем’єр Жолта Шем’єн у свою чергу зазначив, що «все це є жестом РПЦ щодо Угорщини, їй ці люди завдячують своєю свободою». При чому у виданні стверджують, що сам Шем’єн і курував справу як віцепрем’єр, відповідальний за церковні справи.

В МЗС України заявили, що український уряд не був поінформований про перемовини між угорською та російською сторонами, а про передачу 11 військовополонених Україна дізналася із заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини, та наголосили на недопустимості проведення таких переговорів за спиною України.