Про підозру у державній зраді повідомили вже 527 колишнім працівникам правоохоронних органів автономної республіки Крим та Севастополя, повідомив ексзаступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов у Twitter.
Прокуратура АР Крим та міста Севастополя направила до суду 180 обвинувачень про злочини проти основ національної безпеки.
Загалом причетність до держзради перевіряється щодо 21,501 колишнього працівника правоохоронних органів Криму.
Москва анексувала Крим у 2014 році, і з тих пір Київ намагається повернути пів острів дипломатичними зусиллями. Найбільшим наразі кроком з дипломатичної деокупації Криму став київський саміт «Кримська платформа» 23 серпня 2021 року. У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційного формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, зокрема санкційного.
За даними РНБО, Росія завезла на територію окупованого нею Криму вже 600 тисяч своїх громадян. "РФ створює в Криму плацдарм", - говорить секретар Ради Олексій Данілов.