UA / RU
Підтримати ZN.ua

Про нову шкільну реформу знають 95% вчителів і 51% батьків - Міносвіти

У МОН думають, що батьки самі плутаються в тому, чого хочуть від системи освіти.

У Міністерстві освіти України вважають, що про реформу "Нова українська школа" знає 51% батьків, а підтримує її 56%. Вони не консолідовані, не вміють захищати свої права і створювати запит/попит; упереджено ставляться до реформи через минулі невдалі спроби переходу на 12-річку; до того ж, дуже різні: в селах і маленьких містах - один запит, у великих - інший.

Що стосується вчителів і директорів шкіл, то в МОН їх характеризують так: консервативні, не звикли думати і діяти самостійно, будуть чекати чітких директив і розпоряджень. Тільки 95% педагогів знають про реформи. У міністерстві також припускають, що лише 10% реалізаторів реформ (молодих і прогресивних) можуть стати агентами змін. Решта 90% - це старші, консервативні педагоги.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Оксана Онищенко. За її словами, у МОН думають, що батьки самі плутаються в тому, чого хочуть від системи освіти: з одного боку, побоюються руйнування системи, з іншого - відчувають, що зміни потрібні, система застаріла.

"Ось тут питання спірне. Батьки якраз знають, чого хочуть від системи освіти: щоб їхні діти були здорові, щасливі і освічені. І щоб знання, отримані в школі, допомогли їм стати успішними в житті. Батьки, відправивши дитину в школу, хочуть бути впевненими, що там її не будуть пресувати за те, що вона чогось не знає, не будуть принижувати і залякувати. А що для цього потрібно зробити - побудувати нову систему чи вдосконалювати стару, - повинні пропонувати експерти та Міносвіти. Інше питання, наскільки їм довіряють батьки", - відзначає оглядач DT.UA.

Детальніше про реформу освіти читайте в статті Оксани Онищенко "Виховати спікерів, підтримати агентів і знайти бюджет на ТВ-рекламу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".