UA / RU
Підтримати ZN.ua

Про діяльність та рішення КСУ знають лише 27% громадян – опитування

Соціологи також розповіли, як громадяни ставляться до ідеї, щоб НАБУ та ДБР підпорядковувалися безпосередньо президенту України.

Про діяльність та рішення Конституційного суду певною мірою обізнані 27% громадян, йдеться у результатах опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва. При цьому з них 3% стверджують, що добре обізнані щодо діяльності КСУ, а 24% опитаних зазначили, що дещо знають. Ще 63% українців заявили про те, що погано обізнані у цьому питанні, навіть після великої кількості повідомлень у медіа про рішення КСУ щодо скасування електронного декларування чиновників

Водночас опитування показало, що українці не мають одностайної думки з приводу того, хто має призначати суддів КСУ для того, аби гарантувати незалежність та професійність рішень. Так, 12% громадян переконані, що суддів Конституційного суду мають призначати президент та Верховна Рада. Ще 10% опитаних зазначили, що крім президента та парламенту, у призначенні суддів КСУ мають брати участь ще й збори суддів України. 

“Більшість громадян не має конкретної думки з цього питання, тому не підтримує якийсь і запропонованих варіантів”, - зазначили у Демініціативах.

При цьому 28% респондентів висловилися проти того, щоб Національне антикорупційне бюро та Державне бюро розслідувань підпорядковувалися безпосередньо президенту України. Протилежної точки зору притримуються 17% громадян. Водночас 55% опитаних зізналися, що не мають достатньо інформації, аби зробити висновки щодо цієї ідеї.

Читайте також: Більшість громадян висловилися за вступ України до ЄС та НАТО – опитування

Дослідження провели Демініціативи спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 5 по 13 грудня у всіх регіонах України, окрім окупованих територій Криму та Донбасу. Опитування здійснене методом особистого інтерв'ю face-to-face. Всього провели 2004 інтерв’ю з респондентами, які проживають у 131 населеному пункті України. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%.