UA / RU
Підтримати ZN.ua

Призначено керівника держпідприємства, що опікується роботою усіх морських портів України – Мінвідновлення

Нового очільника отримало й підприємство, що займається внутрішніми водними шляхами

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України за погодженням Уряду призначило керівника ДП «Адміністрація морських портів України» («АМПУ»). Це стратегічне державне підприємство очолив Юрій Литвин, повідомляє сайт Мінвідновлення.

ДП «Адміністрація морських портів України» забезпечує утримання та використання об’єктів портової інфраструктури усієї країни. Його новопризначений керівник має сконцентрувавтися на підвищенні  ефективності Дунайського портового кластера. Саме придунайські порти є сьогодні ключовим альтернативним шляхом для експортно-імпортної логістики. Вони мають перебрати на себе значну частку вантажопотоку портів Великої Одеси, які виявилися заблокованими внаслідок російської агресії. Серед пріоритетів у роботі нового керівника «АМПУ» є також забезпечення стабільної  роботи «Зернової ініціативи» та забезпечення готовності портів до відновлення вільного комерційного судноплавства.

До призначення Юрій Литвин очолював державне підприємство «Укрводшлях», яке опікується внутрішніми водними шляхами країни. Передусім йдеться про річкове судноплавство. Мінвідновлення повідомляє що на посаді керівника цього підприємства Литвин в умовах воєнного стану реорганізував його роботу, об’єднавши функції державних підприємств з обслуговування та утримання внутрішніх водних шляхів.

Читайте також: АМКУ дозволив об'єднати морські порти в одне підприємство

На посаді голови ДП «Укрводшлях» Юрія Литвина замінить Юрій Пушенко, який до цього був заступником директора з економічних питань. Він продовжить роботу з укрупнення функцій підприємства, відновлення флоту, реорганізації Річкової інформаційної служби та впровадження європейських стандартів на внутрішньому водному транспорті. В центрі його уваги буде і залучення інвестицій у розвиток річкового транспорту та взаємодія з партнерами.

Раніше повідомлялося, що спільний координаційний центр у Стамбулі під час зустрічі представників ООН, України, Туреччини та Росії не зміг дійти згоди щодо видачі дозволів новим суднам для участі в Чорноморській зерновій ініціативі.