UA / RU
Підтримати ZN.ua

Призначення Гладковського було помилкою, але завдання він виконав — Порошенко

За словами колишнього президента, він виправив цю помилку, коли звільнив Олега Гладковського з посади заступника секретаря РНБО.

Фігурант справи про розкрадання в "Укроборонпромі" Олег Гладковський, обіймаючи посаду заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони, виконав поставлені в умовах війни завдання, зазначив колишній президент Петро Порошенко в інтерв'ю "Українській правді". Однак, Порошенко визнав, що призначення Гладковського на вказану посаду було помилкою.

"Тому що я був переконаний в тому, що його управлінські якості дозволять швидко виконати поставлені під час війни завдання – переведення на тризмінний режим підприємства "Укроборонпрому". І вони були виконані", - відповів Порошенко на питання про призначення Гладковського.

При цьому Порошенко визнав, що таке призначення було помилкою. Однак, за словами колишнього президента, він виправив її, коли звільнив Гладковського.

"Тиждень, який пішов на звільнення Гладковського, був зайнятий перевіркою інформації. Є сюжет. Ти маєш звернутися до прокуратури, до НАБУ, до військової прокуратури, до СБУ – прошу підтвердити", - заявив експрезидент у відповідь на запитання, чому він звільнив Гладковського через тиждень після скандалу.

Порошенко зазначив, що ситуація з Гладковським вдарила по його рейтингу, і що зараз він не підтримує з ним стосунків.

Нагадаємо, команда журналістських розслідувань Bihus.Info опублікувала матеріал Лесі Іванової про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, екс-перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.

У заключній частині розслідування повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".