UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пристайко прокоментував інформацію про бульдозери на місці авіакатастрофи в Ірані

Раніше ЗМІ писали про те, що деталі літака згрібають на місці аварії бульдозером.

Українські фахівці не підтверджують інформацію про застосування іранською владою бульдозерів на місці катастрофи Boeing. Про це сказав міністр закордонних справ Вадим Пристайко на сьогоднішньому брифінгу.

"На місці дійсно проходять роботи. Крім того, що йде очищення, на жаль, залишки літака розкидало на досить велику територію, включаючи певний населений пункт. У людей є доступ, будемо говорити чесно, і до фрагментів літака, і навіть до того, що може бути визначено як фрагменти тіл. Ми зараз змогли, за допомогою іранської сторони, прибрати все зайве. Те, що там були фотографії з бульдозерами, наша команда не підтверджує ці фотографії", - пояснив Пристайко.

Однак, за його словами, площа розльоту уламків дуже велика, і українські експерти працюють в основному районі їх знаходження.

Раніше з'явилася інформація про те, що іранська сторона згрібає уламки Boeing бульдозером, через що детальне розслідування події перебуває під загрозою. Зокрема, про це говорив і засновник міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Еліот Хіггінс.

More and more reports from people with access to the crash site that the wreckage has been bulldozed into a pile, making a truly forensic investigation next to impossible. #PS752

- Eliot Higgins (@EliotHiggins) January 9, 2020

Читайте також: Отримана від Заходу інформація щодо авіакатастрофи є таємною – Пристайко

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна. Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон, а також прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон.

У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила до Тегерану групу фахівців для участі у розслідуванні спільно з іранською стороною. Передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовився.