Росія постійно намагається спровокувати повтор донбаського військового сценарію в 3. Однак такий варіант розв'язання війни проти ще однієї сусідньої країни не спрацює.
Про це в інтерв'ю Deutsche Welle сказав президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес.
"В Донбасі середня зарплата шахтаря була 150 євро на місяць. При цьому жодних шансів переїхати до Європи та знайти тут роботу не було. У північній Естонії, промисловому центрі країни, де проживає здебільшого російськомовне населення, місячна запрала коливається у межах від 1500 до 2000 євро. Вони чудово розуміють, що по той бік ріки немає нічого подібного. І з якого дива ці люди раптом забажали б приєднатися до Росії?!" - пояснив свою впевненість естонський президент.
При цьому він додав, що російська пропаганда постійно намагається переконати світ, що Україна "держава, яка не відбулася". Однак, за словами Ільвеса, сама Росія мало чим відрізняється від України.
"Україна відрізняється від Росії одним. Там є чесні та вільні вибори. В іншому так: олігархи та корупція. З іншого боку, коли країна, яка за рівнем корупції перебуває на 136 місці, звинувачує країну, що перебуває за цим показником на 142 місці, у тому, що та - держава, яка не відбулася, то, вибачте, але це викликає в мене сміх", - сказав президент Естонії.
Раніше видання Rzeczpospolita писало, що прем'єр-міністр Естонії не вірить в напад Росії на його країну. При цьому він визнав, що пожвавлення російської військової активності біля кордонів з його країною "непокоїть". Але, за його словами, світ повинен більше перейматися "анексією частини України військами Росії, а також фактом, що в Сирії досі існує диктатура і загрозливий терористичний рух".
Та попри таку впевненість у своїй безпеці, Естонія виділила півмільйона євро на безпілотникидля охорони кордону з РФ. А ще раніше балтійська країна збільшила оборонний бюджет на 37 млн євро. У цілому обсяг держбюджету Естонії на наступний рік складе 8,9 млрд євро.
Агентство Reuters повідомляло, естонці вступають у військові загони через страх перед Росією. Так, оборонна ліга країн Балтії зросла на 10 відсотків до 16 тисяч солдатів з тих пір, як президент Росії Володимир Путін вирішив анексувати український Крим і відправити бойовиків на Схід України. Ці події посилили страх за свою безпеку в маленькій країні, яка входить в НАТО.
Детальніше про відносини Естонії з Росією читайте у спеціальному проекті DT.UA "Естонія: Сусід мого сусіда..."