UA / RU
Підтримати ZN.ua

Преображення Господнє: традиції святкування

Свято в народі також називають Яблучним Спасом.

19 серпня християни східного обряду відзначають свято Преображення Господнього. У народі його ще називають Яблучним або Другим Спасом. Оскільки свято слідує за Медовим Спасом, який відзначали 14 серпня.

Що святять у церкві в Яблучний Спас

У цей день до церкви приносять на освячення яблука і виноград, тому свято й називається Яблучним Спасом. Святять у церкві також і інші фрукти.

Віруючі люди до Яблучного Спаса не їли яблука і виноград нового врожаю, їсти їх можна було тільки після освячення. У цієї традиції є і практичне значення: до цього часу яблука могли бути ще не зеленими, але до свята вони вже наливалися соком.

Читайте також: Успенський піст: що можна і не можна їсти в кожен з днів

Традиції святкування дня Преображення Господнього

У цей день прийнято відвідувати Божественну літургію. Свято вважається третім після Великодня і Різдва.

Традиційно прийнято також відвідувати місця поховання померлих родичів, приносячи на могили яблука та інші фрукти. Освячені яблука також роздавали нужденним.

Господині в цей день готували святкові страви з використанням яблук: варили варення, готували випічку з яблуками. Незважаючи на те, що святкування випадає на період Успенського посту, в цей день можна з'їсти рибу і випити трохи вина.

Вважається також, що яблука в Спас набувають цілющої сили і виконують бажання. Тому обов'язково потрібно було з'їсти яблуко з медом.