Прем'єр, на очах у якого відкликалися потрібні правки і приймалися непотрібні, опам'ятався лише після того, як нова схема заробітку на оцінці майна активно запрацювала. І, маючи всі важелі впливу як на процеси, так і на ФДМУ, попросив розібратися в питанні урядово-громадську організацію "Разом проти корупції".
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, громадські діячі запропонували рішення - встановити верхню межу для оплати майданчиків-посередників.
"Тобто не усунути посередників як непотрібний елемент, не зробити послугу платною, але збирати кошти в бюджет, не притягнути до відповідальності чиновників, які схему "кришують", а встановити планку, вище якої майданчики не зможуть підвищувати вартість своїх послуг, - зазначає оглядач. - Подібні рішення проблеми дискредитують уряд не менше, ніж саме існування схеми, чого доброго прем'єра запідозрять у бажанні увійти в долю, а не побороти схему і відновити справедливість. Рішення про встановлення граничної вартості послуг навіть як проміжне нікуди не годиться, адже немає нічого більш постійного, ніж тимчасові заходи, але встановлення цінового порогу для майданчиків-посередників стане додатковим підтвердженням законності їх роботи, а значить, і всієї схеми".
Детальніше про нову схему заробітку на оцінці майна читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Нерухома схема" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".