UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представники ОРДЛО зустрілися з депутатом ПАРЄ в Мінську, Україна виступила проти таких переговорів

За словами посла України в Мінську, всі подібні переговори мають відбуватися в рамках Тристоронньої контактної групи.

Представники непідконтрольних українській владі районів Донецької та Луганської областей зустрілися з депутатом Бундестагу від праворадикальної партії "Альтернатива для Німеччини", депутатом ПАРЄ Ульріхом Йоме у Мінську в неділю, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на БелаПАН.

"Ми провели першу неформальну розмову тут, у Мінську. Я про цю розмову поінформував посла України. Ми, представники партії "Альтернатива для Німеччини", хотіли б виступити чесними посередниками і будемо інформувати і німецькі, і українські відомства про те, що відбулося і про плановані розмови", – зазначив Йоме.

Німецький депутат переконаний, що подібні зустрічі "зроблять значні кроки в напрямку миру" в Донбасі.

"Я буду вести переговори і з українською стороною, тому що питання перемир'я припускають наявність двох сторін", – підкреслив Йоме.

Депутат ПАРЄ вважає, що в переговорах між Німеччиною, Францією, Росією та Україною "відсутній дуже важливий учасник – окремі райони Донецької і Луганської областей". "Донецьк та Луганськ мають викласти в Раді Європи свою позицію", - додав він.

На інформаційних порталах бойовиків повідомляється, що троє їхніх представників взяли участь у цій зустрічі. Зазначається, що представник угруповання "ЛНР" на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську Владислав Дейнего висловився за прямий діалог між ОРДЛО і Києвом.

За словами Дейнеги, білоруське МЗС було поінформоване про його переговори з німецьким депутатом.

Водночас посол України у Мінську Ігор Кизим заявив, що його та посольство про цю зустріч ніхто не інформував.

"Але якщо б нас було поінформовано, і я б спілкувався з цим депутатом, то я б виступив з протестом: ми проти таких зустрічей, які певною мірою легімітизують незаконні збройні формування, якими є так звані "ЛНР" та "ДНР". Всі переговори мають відбуватися в рамках Тристоронньої контактної групи, наступне засідання якої заплановано на 18 грудня. Наразі ми з'ясовуємо обставини зустрічі через МЗС, та я хочу поспілкуватися з послом Німеччини в Білорусі", – заявив він.

Кизим наголосив, що усі переговори мають відбуватися в рамках Тристоронньої контактної групи, наступне засідання якої заплановано на 18 грудня.

Зазначається, що в МЗС Білорусі інформації про цю зустріч поки немає.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Ще 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами. За час перемир'я в зоні ООС загинув 41 український військовослужбовець.

26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".