UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правозахисники з'ясували, хто формує культ війни і насильства серед дітей в окупованому Криму

Складено список працівників освіти, причетних до знищення української ідентичності кримських дітей.

До мілітаризації освітнього простору в окупованому Криму причетні як мінімум 12 чоловік, від так званих кримських "міністрів освіти" до вчителів шкіл. Дані про них зібрали українські правозахисні організації спільно з Представництвом президента в АРК і Севастополі. Повний список опублікований на сайті організації «ZMINA. Центр прав людини». передає Крим.Реаліі.

Автори дослідження стверджують, що створили цей список, щоб привернути увагу до масових порушень прав дитини на території окупованого півострова і запобігти порушенням у майбутньому.

Серед пропагандистів - так звана "екс-міністр" освіти, науки і молоді Республіки Крим "Наталя Гончарова," начальник Управління освіти адміністрації Ялти "Ренард Кутковський," директор департаменту освіти і науки Севастополя "Олена Богомолова та інші.

«Ми не вважаємо, що всі вчителі або педагоги в окупації є зрадниками або повинні нести відповідальність. Однак саме ті з них, які знищують, мілітарізіруются свідомість дітей, повинні бути відомі, вони повинні розуміти, що понесуть за це відповідальність», - прокоментувала керівник служби з питань реінтеграції і деокупацію Представництва президента України в АРК Олена Халімон, зазначивши, що «в процес мілітаризації втягнуті діти, починаючи з дитячих садків».

За словами заступника голови правління «Кримської правозахисної групи» Володимира Чекригіна, «кримська система шкільної освіти пропагує службу в російських військах». Більш того, переконаний він, на це витрачаються мільйони рублів з державного бюджету.

«Виховання в дітях позитивного ставлення до армії, військових формувань, схиляння дітей і молоді до служби в армії держави-окупанта порушує базове право, закріплене в міжнародному документі, який Росія ратифікувала ще в 1993 році (мова йде про 29 статті Конвенції про права людини, яка передбачає підготовку дитини до свідомого життя у вільному суспільстві в атмосфері розуміння, миру, терпимості і рівності - КР)», - пояснила керівник освітнього напряму Української Гельсінської спілки з прав людини Валентина Потапова.

Читайте також: Мілітаризація Криму: Призов 24 тисяч кримчан в російську армію суперечить міжнародному праву - посол США

Росія поводить цілеспрямовану і систематичну політику мілітаризації серед дітей на всій території окупованого Криму. Зокрема, в загальноосвітніх школах створюються воєнізовані класи, кадетські групи при дитячих садках, функціонують літні спеціалізовані наметові табори для навчання розвідці і следопитству, реалізуються бюджетні програми по "патріотичному вихованню молоді".

Правозахисники зазначили, що масштабною мілітаризацією свідомості дітей на півострові займається громадський рух «Юнармія Криму», яка діє з 2016 року.

У зв'язку з цим, в жовтні минулого року Офіс Генерального прокурора направив дев'ятого повідомлення в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду, щоб притягнути до відповідальності вище політичне і військове керівництво країни-окупанта.