UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правоохоронці відзвітували про перебіг розслідування вбивства Гонгадзе

Слідчі перевіряють українських високо посадовців на причетність до вчинення злочину.

Правоохоронці продовжують розслідування вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе, зокрема, встановлення організаторів злочину та підбурювачів до нього. Наразі тривають комплексні експертизи у справі, йдеться у відповіді Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України на запит "Радіо Свобода".

"Слідчим шляхом перевіряється на причетність до вчинення злочину значне коло вищих посадових осіб України… На теперішній час будь-кому з вищезазначеного кола осіб повідомлення про підозру не оголошувалися", - йдеться у відповіді.

У Генпрокуратурі також наголосили на тому, що не можуть остаточно кваліфікувати дії замовників і організаторів злочину через касаційне оскарження вироку виконавцю злочину, екс-генералу Міністерства внутрішніх справ Олексію Пукачу.

Своєю чергою колишній потерпілий Олексій Подольський (його викрали, вивезли до лісу біля Прилук і побили) раніше повідомляв про те, що у справі про вбивство Гонгадзе його потерпілим не визнають. У своїй відповіді Генпрокуратура це підтвердила.

У січні поточного року суд перерахував колишньому генералові МВС Олексію Пукачу термін ув'язнення за "законом Савченко"(один день попереднього ув'язнення - за два дні у строк основного покарання) за вбивство журналіста Гонгадзе. Після відбуття 20 років покарання він зможе подати клопотання про помилування.

Ані Пукач, ані родина Гонгадзе з вироком не згодні. Мирослава Гонгадзе зазначила, що неназваними і непокараними досі залишаються головні винуватці смерті її чоловіка - замовники вбивства.

У березні 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох екс-співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова (помер у колонії наприкінці 2015-го), їм призначили покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 13 років. У лютому 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін відновив досудове розслідування справи.

На суді генерал Пукач натякав, що мотиви для вбивства журналіста були у екс-президента Леоніда Кучми та голови його адміністрації Володимира Литвина. Проте насправді у вбивстві Гонгадзе були зацікавлені спецслужби РФ – у Кремлі були незадоволені зміною курсу України з проросійського на прозахідний.