Українські правоохоронці у суботу, 10 серпня, провели обшук на танкері, який постачав паливо для Чорноморського флоту РФ в анексованому Криму, повідомляє Telegram-канал прокуратури АР Крим.
Кримінальне провадження відкрито за фактом порушення порядку в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію України, судно підозрюється у перевезенні контрабанди нафтопродуктів.
"У червні 2015 це саме судно, але під назвою "Вилга", постачало паливо для підрозділів Чорноморського флоту РФ у м. Севастополь", - йдеться у повідомленні.
За даними порталу vesselfinder.com, колишня "Вилга" під новою назвою "Мрія" у травні-червні цього року відвідувала порт Ізмаїла в Одеській області, близько опівдня 10 серпня танкер зайшов у порт Херсона.
Сайт fleetphoto.ru називає судно "Марією", воно ходить під прапором України, проте його власником з 2014 року є ТОВ "МК "Транссервіс", зареєстроване в окупованому Сімферополі.
Нагадаємо, 25 липня СБУ разом із військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA. 24 липня до порту Ізмаїл на Одещині під прапором РФ зайшов танкер NIKA SPIRIT. За даними міжнародної інформаційної системи EQUASIS він був ідентифікований як уже відомий танкер NEYMA, який російські окупанти використаний для перекриття Керченської протоки і блокування проходу український корабельної групи через нього в листопаді 2018 року.
Екіпаж судна звільнили у день затримання, і він зміг повернутися в Росію. У СБУ пояснили, що ці моряки не причетні до акту агресії проти України. 29 липня Приморський районний суд Одеси заарештував танкер і документи, вилучені під час обшуку судна.
25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".
Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців досі утримують у СІЗО "Лефортове" (Москва), РФ продовжує маніпулювати власним розумінням рішення. 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив термін утримання під вартою усім 24 морякам ще на три місяці.
Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".