НАБУ має отримати право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку і проводити слідчі дії під прикриттям до кінця травня 2017 року, говориться в меморандумі України з МВФ.
Згідно з меморандумом, попередній термін виконання цієї умови – кінець листопада 2016 року – не був виконаний і новим терміном виконання визначений кінець травня 2017 року.
Таким чином, законодавчі зміни повинні бути внесені у Верховну Раду і ухвалені до кінця травня (це визначено контрольним показником співпраці з МВФ), щоб гарантувати можливість для НАБУ користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств, в їх числі: операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем і контроль кореспонденції.
Крім того, меморандум передбачає, що реєстрація досудових справ і ухвал слідчих суддів, які мають відношення до НАБУ, повинні бути захищені від витоку інформації, пов'язаної з поточними розслідуваннями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) до тих пір, поки розслідування справи не завершено або закрито.
У меморандумі зазначається, що до кінця грудня 2016 року НАБУ найняло 542 співробітника з 700 чоловік повної комплектації і відкрило 3 регіональні відділення. НАБУ продемонструвало свою здатність проводити розслідування щодо високопоставлених посадових осіб, зокрема 8 членів парламенту, 39 суддів, 23 прокурора.
При цьому у співпраці з САП 40 справ були відправлені в суд і призвели до скасування недоторканності члена парламенту.
У грудні 2016 року директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю ZN.UA заявив, що у владних структур немає бажання і політичної волі на надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку