В Україні триває адаптивний карантин, що введений через пандемію коронавірусу. З 21 жовтня минулого року були запроваджені деякі правила, що стосуються поїздок між областями, які перебувають у «жовтій» та «червоній» зоні. Дані правила досі не втратили своєї чинності. Про це повідомляє офіційний інформаційний портал Міністерства охорони здоров'я.
Правила пасажирських перевезень під час карантину: кого вони стосуються
У регіонах, де введений «жовтий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки, з 21 жовтня 2021 року і дотепер діють певні правила перевезень пасажирів.
Вони стосуються пасажирів під час поїздок: автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом міжобласного сполучення.
Що потрібно мати для міжрегіональних поїздок у «жовтій» та «червоній» зоні
Для проїзду у між областями, де введений «жовтий» та «червоний» рівень епідемічної небезпеки, всі пасажири мають надягати захисні маски та мати один з документів:
- оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку «жовтий» чи «зелений» міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат про отримання однієї дози вакцини або повного курсу імунізації;
- іноземний COVID-сертифікат про вакцинацію препаратами, що включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
- документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати у лікаря одразу після щеплення (для «жовтої» зони);
- міжнародне свідоцтво про вакцинацію (можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті вакцинації закладу охорони здоров'я, або у сімейного лікаря);
- негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;
- сертифікат про одужання.
На кого не поширюються правила
Норма про наявність документу про вакцинацію або негативного тесту не поширюється на неповнолітніх громадян.
Також дані правила не діють на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Дозволяється більша кількість пасажирів, якщо вони є членами однієї сім’ї.
Що буде за відсутність документів про вакцинацію від COVID-19
Відповідальність за наявність документу про вакцинацію чи тестування на автобусних маршрутах несе пасажир, у залізничному та авіатранспорті – перевізник.
Перевізнику слід обов’язково проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів.
У випадку, якщо під час перевірки уповноважених органів у пасажира не виявиться одного із потрібних документів, йому загрожує відповідальність за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Нагадаємо, що раніше стало відомо, як в Україні змінилися основні правила карантину та куди можна піти без сертифіката вакцинації.