UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поворозник: «Якщо кияни не розрахуються за попередній опалювальний сезон, наступний розпочати буде важче»

Точну суму заборгованості за газ та опалення зараз у КМДА не можуть назвати.

Говорити про стратегію наступного опалювального сезону, який може стати ще скрутнішим ніж минулий, поки рано. Адже все залежатиме від ціни на газ та електроенергію, заявив в інтерв’ю ZN.UA заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, з яким поговорила Алла Єрьоменко. Водночас він додав, що коли кияни не розрахуються за попередній опалювальний сезон, наступний буде складніше розпочати.

«Всі сервіси жителям у столиці надавали. Тому оплачувати послуги треба. Завдяки антикризовим рішенням, які приймалися насамперед на місцевому рівні (нам вдалося стримати зростання цін на послуги, попри збільшення вартості газу), опалювальний сезон 2021/2022 вдалося пройти без різких зривів. Для Києва в середньому до 1 квітня для цього потрібно приблизно 1,5 мільярда кубометрів газу, не рахуючи інших необхідних компонентів», – зазначив Поворозник.

За словами заступника голови КМДА, він не знає чи підуть діти до школи 1 вересня, але точно знає, що 15 жовтня потрібно буде вмикати опалення, передусім у школах, дитячих садках і медичних закладах. 

«Тому ми вже технічно готуємо для цього систему централізованого опалення. Дуже багато залежатиме від ціни на природний газ і ціни на електроенергію. На ці питання у нас наразі немає відповіді. Тому говорити про стратегію будемо, коли ці невідомі значення стануть відомими. Зараз нам потрібно технічно підготувати міський теплоенергетичний комплекс, щоб вчасно його включити. І чималу роль у цьому відіграє оплата вже наданих послуг із постачання тепла. Ми неодноразово зверталися до киян із цим проханням, і Віталій Кличко, і я про це говорили», – зазначив Поворозник.

Водночас за його словами, зараз не можна назвати якусь конкретну цифру заборгованості, зокрема за газ та опалення. Так, на 27 квітня, як зазначив Поврозник, заборгованість абонентів «Київтеплоенерго» ненабагато перевищувала 50% відповідної суми до сплати. 

«Ми це розуміємо. Але кияни повертаються і сплачують свою заборгованість, розуміючи, що, попри їхню відсутність, тепло і газ витрачено на опалення їхнього житла. Тому щодня сума платежів зростає», – додав заступник голови КМДА.

Наступний опалювальний сезон обіцяє бути ще скрутнішим. Однак Поврозник заявив, що у влади «немає «іншого виходу і вибору, ніж забезпечити Київ теплом, газом, водою, каналізацією. 

«На це спрямовано значну частину бюджету міста. Але немає визначеності з цінами на газ, електроенергію. Якщо жителі Києва не розрахуються за минулий опалювальний сезон, наступний опалювальний сезон розпочати буде складніше. Всі це мають розуміти. Ця ситуація схожа до ситуації з бомбосховищами. Можна сидіти і чекати, що місто зробить (заплатить) чи Кличко, а можна вчасно платити хоча б стільки, скільки громадяни можуть», – додав Поворозник.

Читайте також: Польща допоможе Україні з обладнанням для відновлення телекомунікаційної інфраструктури

На початку квітня міністр енергетики України Герман Галущенко закликав мешканців регіонів, у яких не ведуться бойові дії, сплачуватиме «комуналку». Міністр зазначив, що в Україні суттєво впали розрахунки за отриманий ресурс.