UA / RU
Підтримати ZN.ua

Постійне представництво президента України в Криму переїде в Херсон

В Херсоні і безпосередньо на суміжній з Кримом території будуть розгорнуті служби для вирішення проблем кримчан з оформленням правовстановлюючих документів, всілякої реєстрацією, оформленням документів, довідок, виписок - все, що стосується компетенції Мін'юсту, Держслужби міграції Мінсоцполітики.

В адміністрації президента на сьогоднішній день обговорюється питання про передислокацію постійного представництва президента України в Автономній республіці Крим в Херсон. Про це ZN.UA повідомив в.о. заступника голови АП Андрій Сенченко.

Як розповів Сенченко, оргпитання вже вирішуються: є приміщення, підшукуються кадри. Кандидатура на місце постпреда, вакантне після звільнення "не впорався" Сергія Куніцина, поки не озвучується.

"Головне завдання - оперативно вирішувати проблеми громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території. Крім координуючого центру в складі уряду України сьогодні потрібен територіально близький до Криму орган влади, в якому будуть вирішуватися комплексно всі виникаючі у людей проблеми. На це будуть перенацілені повноваження постпредства президента", - сказав Сенченко.

За його словами, в першу чергу, в Херсоні і безпосередньо на суміжній з Кримом території повинні бути розгорнуті служби для вирішення проблем з оформленням правовстановлюючих документів, всілякої реєстрацією, оформленням документів, довідок, виписок - все, що стосується компетенції Мін'юсту, Держслужби міграції, Міністерства соціальної політики.

"Люди повинні отримати повний цикл допомоги - від інформування, консультації до оформлення документа. У той же час, буде вивчатися проблематика звернень та типові питання, що вимагають прийняття рішення на рівні центральної влади. Вони будуть аналізуватися і прямувати до Києва для оперативного реагування", - пояснює в.о. заступника голови АП.

У той же час, постпредство президента повинно мати можливість оперативного втручання в ситуації, що виникають на адміністративному кордоні з Кримом, яка сьогодні Росією вже облаштовується як державна. У переліку завдань також моніторинг ситуації, інформування громадян та сприяння роботі міжнародних спостерігачів місій ОБСЄ і ООН.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Валентини Самар "Як вони облаштовують Крим". !zn

Читайте також:

З-за боргів Крим може залишитися без світла

Росія встановила між Кримом і Україною про державний кордон

СБУ затримала кримського козачого отамана за підозрою в державній зраді