UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол США рекомендувала українцям розвивати критичне мислення і розрізняти фейки

Близько половини українців упевнені в своїй здатності розрізняти дезінформацію. Американський посол радить розвивати навички.

Посол США в Україні Марі Йованович вважає, що українцям у нинішній ситуації важливо виробити навички із фільтрації неправдивої інформації та розвивати критичне мислення.

"Люди, особливо молодь, часто беруть інформацію з медіа-середовища, не фільтруючи, не цікавлячись тим, як створюються меседжі, хто їх фінансує, яка їхня кінцева мета. Це можуть бути компанії, політики, або навіть злочинці", - сказала Йованович в ході 6-ї міжнародної конференції з медіаосвіти та медіаграмотності в Києві, що була організована Академією української преси.

"Треба вміти захищатися. Коли ми говоримо про фейкової інформації, то найчастіше маємо на увазі новини. Це стосується всіх нас, і тому нам необхідні навички, вміння критично оцінювати все те, що до нас надходить", - додала дипломат.

У цьому зв'язку посол особливо підкреслила важливість для викладачів медійних вузів навчити студентів аналізувати інформацію, критично підходити до оцінки інформаційного простору. "Критичне мислення також дуже важливе для вирішення низки викликів, які стоять перед Україною – від війни на сході і окупації Криму до боротьби з корупцією, подальшої інтеграції та побудови демократичного суспільства", - зазначила Йованович.

Як свідчать дані опитування КМІС на замовлення ГО "Детектор-медіа", в лютому 2018 року трохи більше половини українців (53%) вважали, що вони принаймні в більшості випадків здатні відрізнити якісну інформацію від дезінформації і фейків (в т. ч. 20% вважають, що завжди можуть відрізнити якісну інформацію від фейків). Третина українців (31%), навпаки, вважають, що вони або взагалі не можуть відрізнити фейки або можуть лише у меншості випадків.

Детальніше про те, що ж таке фейки, та чому вони займають все більше позицій на порядку денному, читайте в матеріалі Георгія Почепцова "Як в наші двері постукали... фейки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".