UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол про коаліційну угоду в Німеччині: "Ми нарешті зможемо домогтися визнання українців однією з націй, які найбільше постраждали від нацизму"

Він наводить в якості прикладу шматок тексту з документа. 

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що під час детального аналізу німецької коаліційної угоди наша сторона натрапила на цікаве відкриття. Він розповів ZN.UA, що йдеться про фундаментальне питання історичної відповідальності Німеччини перед Україною за злочини нацизму

"І хоча про окремий меморіал українським жертвам нацизму поки ще не йдеться, але вже маємо визнання історичної відповідальності за злочини нацизму перед європейськими країнами, насамперед Грецією, яка офіційно висунула ФРН репарації на 300 млрд євро, і Україною", - заявив Мельник. 

Як приклад своїх слів він навів шматок тексту з цієї коаліційної угоди: 

"Ми сприймаємо культуру історичної пам‘яті як відданість демократії та шлях до спільного майбутнього … Ми відчуваємо особливу відповідальність перед нашими європейськими сусідами [мається на увазі за злочини нацизму], однак актуальні дебати в Греції та Україні, наприклад, засвідчують, що спільне опрацювання цих [темних] сторінок історії не є завершеним. Ми підтримуємо резолюції Бундестагу про створення документального центру "Друга світова війна та німецька окупація в Європі", а також "Меморіалу пам’яті та зустрічей у спомин про жертв окупації Польщі та мінливу німецько-польську історію".

Мельник пояснює, що до цього часу Україна лише опосередковано говорила Німеччині про репарації. 

"Зокрема я завжди посилався в численних інтерв‘ю на опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва про те, що 61% українців виступають за пред‘явлення репарацій до Берліна", - пояснює посол. 

Таким чином наша країна нарешті зможе домогтися визнання українців однією з націй, які найбільше постраждали від нацизму. Більше детально про це - в інтерв'ю посла газеті Süddeutsche Zeitung.

Читайте також: Україна домагається будівництва меморіалу українським жертвам нацизму у Берліні – посол Мельник

Ера Ангели Меркель остаточно добігає кінця. Нову коаліцію в Німеччині сформовано, амбітну коаліційну угоду представлено. Які цілі ставлять перед собою і країною коаліціянти? Чи побачить Україна від німецького "світлофора" зелене світло на важливих для неї напрямах? Читайте про це у статті Світлани Гуцало "Світлофорна" коаліція в Німеччині: чого очікувати Україні".