UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посли G7 закликали волонтерів "Миротворця" видалити з мережі особисті дані журналістів

Дипломати провідних світових держав вважають, що ініціатива "Миротворця" загрожує свободі слова в Україні.

Посли країн Великої сімки в Україні глибоко стурбовані фактами публікації бази особистих даних співробітників ЗМІ на сайті "Миротворець", назвавши їх такими, що суперечать як букві українського законодавства, так і міжнародним зобов'язанням України.

Так, у заяві, оприлюдненій прес-службою Посольства Великобританії в Україні, вказується, що згідно з нормами українського законодавства, персональні дані громадян можуть розміщуватися у відкритому доступі тільки у разі їх індивідуального згоди. Дипломати розраховують, що діяльність "Миротворця" буде належним чином розслідувана українським урядом.

"Характеристика всіх перелічених у списку журналістів як "колабораціоністів з терористами" загрожує їх власній безпеці та українській свободі засобів масової інформації, завойованої дорогою ціною. Журналісти повинні мати можливість виконувати свою роботу без погроз, утисків та залякування. Це життєво важливо і в українських інтересах, щоб журналісти мали можливість повідомляти про події на Донбасі і де завгодно в іншому місці", - наголошується в повідомленні.

Представники G7 закликали волонтерів "Миротворця" видалити особисті дані співробітників ЗМІ з інтернет-ресурсу і утримуватися від "провокаційних характеристик" по відношенню до них.

Нагадаємо, на початку травня сайт "Миротворець" опублікував базу даних понад 4 тисяч осіб, які отримали акредитацію при терористичних організаціях "ДНР" та "ЛНР". "Це суспільно значуща інформація, і ми, громадяни України, повинні її знати", - говорилося в повідомленні. На сайті "Миротворець" також говорилося, що "аналіз списку показав, що деякі особистості, які гордо називають себе журналістами, були помічені зі зброєю в руках, воюючими проти української армії".

20 травня "Миротворець" опублікував оновлений список, що містить 5412 записів. 24 травня "Миротворець" опублікував черговий список з 293 іноземців, "акредитованих" при терористичному угрупованню "ДНР".

У виданні New York Times у зв'язку з цим вказали на те, що намагаючись заохотити "патріотичну журналістику", у матеріалах якої держава завжди фігурує в позитивному світлі, посадовці України сприяють становленню журналістської культури, подібної до тієї, яка існує в Росії.