UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко повідомив про підготовку України до вступу в НАТО

РНБО розглянула Стратегічний оборонний бюлетень і державне оборонне замовлення.

Україна починає структурне реформування сектору безпеки та оборони для підготовки країни до вступу в НАТО.

Про це президент Петро Порошенко заявив на засідання Ради національної безпеки та оборони у п'ятницю, 20 травня, повідомляє прес-служба глави держави.

На засіданні РНБО було розглянуто Стратегічний оборонний бюлетень, а також планування й виконання державного оборонного замовлення.

Президент підкреслив, що бюлетень був розроблений за участю експертів з НАТО й Школи післядипломної освіти ВМС США,

"Участь експертів Альянсу і його окремих країн-членів - природне і необхідне. Стратегічний оборонний бюлетень - це дорожня карта реформ сектору оборони та безпеки", – підкреслив глава держави.

Порошенко додав, що реалізація проекту є початком реальної перебудови оборонного сектору для підготовки країни до вступу в НАТО.

"Це не означає, що зараз приймається рішення про вступ. Безумовно, ми залишаємося у сфері наших міжнародних зобов'язань, але це той рубікон, який переходять ЗСУ і сектор оборони та безпеки для остаточного переведення під стандарти НАТО" , – пояснив глава держави.

Президент уточнив, що очікує від реформи створення ефективних, мобільних, добре оснащених сучасним озброєнням, військовою спеціальною технікою, об'єднаних сил оборони зразка 2020 року, які зможуть гарантовано забезпечити безпеку країни.

Крім того, реформа передбачає адаптацію термінів, що вживаються у вітчизняному законодавстві, до понятійному апарату НАТО.

"Ми нарешті відходимо від системи побудови радянської армії й будуємо справжні та ефективні Збройні сили. Для мене це дуже важливо, тому що це є доказом того, що Україна і НАТО говорять на однією мовою й добре розуміють один одного", – підкреслив Порошенко.

На думку президента, також слід вдосконалити систему управління силами оборони, розмежувати повноваження державних органів з питань національної безпеки і оборони, підвищити ефективність витрачання коштів на оборонний сектор і посилити контроль громадянського суспільства за силовими структурами.

Читайте також: Полторак скасував понад 630 наказів колишніх міністрів оборони

Раніше в Міністерстві оборони повідомили про плани до 2020 року завершити реформування ЗСУ у відповідності до стандартів НАТО.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв, що українська армія повинна здійснити повний перехід на стандарти НАТО до 2020 року з метою одержання Україною перспективи членства в Альянсі.

ZN.UA повідомляло, що в Міноборони України планується масове скорочення центрального апарату відомства, яке може торкнутися до сорока відсотків його складу. Під скорочення можуть потрапити критично важливі кадри, які мають неоціненний досвід і західну підготовку.

Неофіційно масштабне скорочення обґрунтовується вимогами, які нібито висуває до України Північноатлантичний Альянс. В самому НАТО, проте про таких вимогах нічого не знають.Докладніше читайте в статті Володимира Кравченка "Україна - НАТО: стара книга в новій обкладинці" для свіжого випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".