Президент України Петро Порошенко запропонував Верховній Раді звільнити від обов'язку заповнювати електронні декларації військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців.
Законопроект №6712 про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" зареєстрований у парламенті в п'ятницю, 10 березня.
Зокрема, проект передбачає виведення з-під дії закону мобілізованих військовослужбовців, військових-контрактників, курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, в яких є військові інститути, факультети та кафедри військової підготовки.
У пояснювальній записці необхідність змін мотивується тим, що "тільки збір та підготовка документів, необхідних для заповнення декларації, потребує значного часу і особистої присутності військовослужбовця (наприклад, оформлення електронного цифрового підпису, отримання довідки про доходи військовослужбовця з місця проходження служби або в органах Державної фіскальної служби України). Зазначене може призвести до масового залишення місць проходження служби в зоні проведення антитерористичної операції".
Крім того, у записці вказано на необхідність доступу декларанта до персонального комп'ютера і захищеного з'єднанню в мережі Інтернет, що не завжди можливо забезпечити в зоні АТО.
Як повідомлялося, 1 січня в Україні стартував другий етап подання електронних декларацій держслужбовцями.
До 1 квітня 2017 року е-декларації повинні подати особи, які відповідно до закону про запобігання корупції займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які прирівнюються до уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Нагадаємо, 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, включаючи президента, міністрів, депутатів, голів облдержадміністрацій, міських голів, керівників держпідприємств, високопосадовці ГПУ, СБУ тощо.
У цілому в Єдиному держреєстрі декларацій по завершенню першого етапу було зареєстровано понад 114 тисяч документів.
Екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що незважаючи на дійсно величезний позитив е-декларування, потрібно враховувати його великі ризики і небезпеки, зумовлені ситуацією в державі і можливістю використовувати результати декларування всупереч його основним призначенням. Детальніше читайте в матеріалі "Е-приховування і е-облава" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".