UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко доручив СБУ перевірити інформацію про вкрадені у Голландії картини

Раніше голландські ЗМІ поширили інформацію про те, що викрадена у 2004 році колекція потрапила до рук бійців батальйону "ОУН" .

Президент України Петро Порошенко доручив Службі безпеки України перевірити інформацію про вкрадені в Нідерландах картинах, передає "Інтерфакс-Україна".

"Президент доручив СБУ перевірити інформацію, яка надійшла з Голландії з приводу вкрадених картин", − повідомив агентству прес-секретар глави держави Святослав Цеголко у середу, 9 грудня.

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна контактує з Нідерландами з цього питання. і розповів,

"На одній з дач під Донецьком група людей виявила колекцію, яка, за попередньою інформацією, має відношення до тієї, яка зникла кілька років тому з голландського музею... Є ймовірність того, що її намагаються продати на "чорному" ринку", − уточнив глава МВС.

Напередодні представник музею Західної Фрісландії Артур Бранд заявив, що колекція з 24 викрадених у 2004 році картин та виробів зі срібла знаходиться в Україні у бійців добровольчого батальйону "ОУН", які намагалися продати полотна за 50 мільйонів євро.

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс підтвердив, що викрадені картини дійсно десь в Україні, але без уточнення, де саме. Він також розповів, що поговорив про них з главою МЗС Павлом Климкиным і президентом Петром Порошенком.

Історія з викраденими картинами може негативно відіб'ється на іміджі України. А для імідж України в Голландії важливий, оскільки країна в наступному році проведе референдум щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Раніше повідомлялося, що прем'єр Нідерландів впевнений, що референдум про асоціацію з Україною не зупинить євроінтеграцію Києва. У свою чергу президент України Петро Порошенко впевнений, що референдум в Нідерландах не заблокує Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

В цей же час, нідерландський референдум проти асоціації України не заблокує тимчасове застосування угоди. І діяти документ почне, як і заплановано, з 1 січня 2016 року.

Референдум відбудеться 6 квітня 2016 року. Явка повинна скласти 30%, щоб результати голосування визнали дійсними.

Як повідомив раніше президент Порошенко, за станом на 21 листопада всі країни ЄС ратифікували асоціацію з Україною, залишилося завершити лише технічні процедури.