UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поранених українських моряків скоро можуть перевести до Лефортовського СІЗО - адвокат

За словами Миколи Полозова, військовополонених українців можуть перевести із "Матроської тиші" протягом двох наступних тижнів.

Трьох поранених українських моряків, яких разом зі ще 21 українцем ФСБ РФ захопила у Керченській протоці, протягом двох наступних тижнів можуть перевести зі слідчого ізолятора "Матроська тиша" до Лефортовського СІЗО, передає "Укрінформ". При цьому адвокати поранених військовополонених моряків досі не отримали документи про стан їхнього здоров'я.

"Планувалося, що сьогодні адвокати нашої команди відвідають трьох українських поранених моряків, які утримуються у "Матросской тишине". До речі, я не виключаю, що протягом найближчих двох тижнів їх можуть перевести до "Лефортова", - повідомив адвокат Микола Полозов.

Він додав, що захисникам українських поранених моряків досі не надали довідки про стан їхнього здоров'я.

"Ще у грудні ми подали всі необхідні документи на отримання інформації про здоров'я поранених. Однак до цього часу в цьому процесі немає жодного розвитку. Очевидно, бездіяльність адміністрації СІЗО "Матросская тишина" ми будемо оскаржувати в прокуратурі найближчим часом. Ми як і раніше наполягаємо на надання всієї передбаченої законом медичної документації, яка так необхідна для подачі індивідуальних скарг до європейських судів", - зазначив адвокат.

Раніше Лефортовський суд Москви продовжив арешт до квітня всім українським військовополоненим морякам, яких захопили в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Згодом українських моряків вивезли до Москви.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".