UA / RU
Підтримати ZN.ua

Популярність 9 травня після 24 лютого впала в декілька разів – скільки українців все ще святкують

Для розуміння стрімкості зниження рейтингу варто нагадати, що якихось 13 років тому День перемоги був надважливим святом на 58% населення. 

Якщо День праці 1 травня як був, так і залишився не надто популярним святом серед українців (його вважали важливим чи улюбленим 12% в 2010 і 5% в 2023 році), кардинально інша справа – з Днем перемоги. Якщо в 2010 році це було одне з найбільш важливих свят для 58% населення, то до 2021 року його популярність впала вдвічі і вже тільки 30% вважали його найбільш важливим святом. Статистику наводить Київський міжнародний інститут соціології.

Читайте також: Святкування Дня перемоги в Росії може обернутись проти Кремля – британська розвідка

Судячи з усього, 24 лютого 2022 року все змінило і цьогоріч залишилося лише 13% прихильників цього свята. Цікаво, що в 2010 році  9 травня за популярністю поступалося лише Новому року, Різдву і Великодню. 

"Вочевидь це (зміни в статистиці) пов’язано з війною, з тим, що День перемоги дуже активно святкується у Росії як мілітаристське агресивне свято", - резюмують в КМІС. 

Читайте також: Путін намагається навічно закріпити "побєдобєсіє і законсервувати "путінізм" – дипломат

Опитування проводили 14-22 лютого 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.  Опитано 2002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України крім Криму,  територій, які тимчасово не контролювалися Києвом, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого".

Читайте також: Учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи: взагалі ніякі не ветерани?