UA / RU
Підтримати ZN.ua

Попередній розрахунок пенсії: для чого він потрібний

Роз'яснення дали у ПФУ.

В Україні, попри війну, продовжують виплачувати громадянам пенсії та інші соціальні виплати. На розмір майбутніх пенсійних виплат впливає декілька факторів. Щоб дізнатися, яким буде розмір пенсії, можна зробити його попередній розрахунок.

Заступниця начальника Управління пенсійного забезпечення, надання житлових субсидій та пільг – начальника відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві Людмила Грєбєннікова розповіла виданню «Вечірній Київ», для чого потрібен попередній розрахунок пенсії та як ним можна скористатися.

Читайте також: Втрата пенсійного посвідчення: як його замінити

Вона пояснила, що попередній розрахунок пенсії можливо зробити лише у випадку переведення з пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на пенсію, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

«Також органи попередньо розраховують стаж для визначення права на призначення дострокової пенсії за віком у разі звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону», – сказала Грєбєннікова.

За її словами, в усіх інших випадках розмір пенсії визначається після подання документів для призначення пенсії.

Також українці можу самостійно зробити розрахунок пенсії.

Читайте також: Призначення пенсії: чи зарахують у стаж період безробіття

«Для цього треба зайти на вебпортал Пенсійного фонду. Там є пенсійний калькулятор. Варто враховувати той момент, що Пенсійний фонд має дані про заробітну плату лише з липня 2000 року», – пояснила вона.

Грєбєннікова додала, що для коректного розрахунку ще необхідно відсканувати трудову книжку, занести дані про навчання, про проходження військової служби.

«При цьому зазначений розрахунок є орієнтовним. Остаточний розрахунок пенсії буде проведено після подання заяви до органів Пенсійного фонду України», – резюмувала вона.

Раніше ми писали, на який розмір пенсійних виплат можуть розраховувати пенсіонери, які працюють.