UA / RU
Підтримати ZN.ua

Половина українців підтримують заборону УПЦ МП — соцопитування

Ставлення до цієї думки рівномірне в усіх регіонах країни.

Переважна більшість українців, а саме 78%, вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність Української православної церкви Московського патріархату. Зокрема, за даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, серед опитаних 54% вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні

Водночас чверть українців виступають за дещо «м’якший» підхід, що не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду, та лише 12% опитаних вважають, що не варто втручатися у справи УПЦ (МП), а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

За проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ (МП) виступають всіх регіонах України, у тому числі на Півдні і Сході лише 16% і 14% говорять про невтручання у діяльність УПЦ (МП). 

 

 При цьому доволі істотна підтримка проактивної позиції влади щодо УПЦ (МП) і серед російськомовних українців – 68% (в т.ч. 44% виступають за повну заборону цієї Церкви).

Київський міжнародний інститут соціології методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера провів упродовж 4-27 грудня 2022 року всеукраїнське опитування громадської думки серед 1010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Читайте також: КСУ визнав конституційним закон про перейменування УПЦ МП

Раніше керівник СБУ Василь Малюк також заявив, що Служба безпеки працює насамперед над виявленням зрадників. А приналежність до Української православної церкви московського патріархату, за його словами, не є обтяжуючою обставиною. 

1 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що РНБО просить ВР заборонити роботу УПЦ МП в Україні. Він зазначив, що Уряд внесе відповідний законопроєкт на розгляд парламенту.

Виглядає на те, що в Україні влада розчарувалася в "мирному врегулюванні" проблеми Московського патріархату в Україні та перейшла до плану Б. Які "сигнали" влада подає УПЦ МП обшуками в монастирях і реформою ДЕСС, читайте у  статті "Гоніння" та війна Московського патріархату в Україні" Катерини Щоткіної.