UA / RU
Підтримати ZN.ua

Половина парафій УПЦ МП відразу приєднається до єдиної помісної церкви - речник УПЦ КП

Не виключено, що від усієї могутності УПЦ МП залишиться один храм у Києві, який стане представництвом Московського патріарха при патріархові Київському.

Як тільки Українська церква отримає Томос про автокефалію, до неї приєднається не менше половини діючих в Україні парафій Української православної церкви Московського патріархату, в ефірі на Громадському сказав архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря.

Зоря нагадав, що зараз УПЦ МП налічує 12 тисяч парафій. Архиєпископ вважає, що до єдиної помісної церкви відразу увіллється як мінімум половина з них.

"Потім, в перспективі наступних декількох років, я думаю, ще десь дві третини від тих, які залишаться, вони будуть переходити, а в довгостроковій перспективі ми вважаємо, що в Україні взагалі буде існувати як в Грузії грузинська церква, в Болгарії болгарська церква, в Румунії румунська церква, там немає Московського патріархату, тому що це аномалія з канонічної точки зору, так само, з часом, коли російська церква визнає автокефалію української церкви, остаточно буде врегульовано це питання", - сказав Зоря.

Зрештою, припустив Зоря, не виключено, що від усієї могутності УПЦ МП залишиться один храм у Києві, який стане представництвом Московського патріарха при патріархові Київському.

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Української помісної православної церкви. На Фанарі заявили, що процес надання Томосу триватиме. Крім того, Синод визнав недійсні анафеми, які Російська православна церква наклала на патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія.

Патріарх Київський і Всієї України-Русі Філарет повідомив, що українські православні ієрархи проведуть Собор, на якому буде прийнято рішення про створення єдиної помісної православної церкви.

У Соборі візьмуть участь представники Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також частина єпископів Української православної церкви Московського патріархату.

Саме патріархові об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос, повідомив президент Петро Порошенко.

Детальніше про релігійну ситуацію в Україні читайте в матеріалах Катерини Щоткіної "Святіший трикутник" і "Не Собором, так Томосом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".