UA / RU
Підтримати ZN.ua

Полоненому моряку Гриценко пред'явили обвинувачення в Росії

Український військовослужбовець вимагає звертатися з них у відповідності з нормами Женевської конвенції.

Військовослужбовцю Військово-морських сил ЗСУ Денису Гриценку, який перебуває в російському полоні, ФСБ оголосила остаточне обвинувачення.

"Гриценко став дев'ятим військовополоненим українським моряком, кому слыдство СУ ФСБ Росії пред'явило звинувачення в остаточній редакції", - повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook у понеділок, 1 липня.

Український моряк у черговий раз нагадали ФСБшникам, що він є військовополоненим і поводитися з ним слід згідно з нормами Женевської конвенції.

"У ході допиту захистом була додана завірена копія резолюції ПАРЄ 2292 від 26.06.2019 з перекладом, в якій, згідно з пунктом 13.1, міститься вимога про звільнення 24 українських військових моряків", - додав адвокат.

За його словами, Гриценко почувається задовільно, читає книги і намагається підтримувати фізичну форму.

За даними видання "Європейська правда", повернення РФ до ПАРЄ стало частиною великих негласних домовленостей. За цим планом, Захід повертає Росії повноваження в ПАРЄ навіть без жодних винятків. Росія у відповідь знаходить схему звільнення моряків і допускає до анексованого Криму моніторингову місію Ради Європи. І, звичайно, Москва відновлює платежі в бюджет РЄ, де вона вже накопичила борг близько 70 млн євро.

Однак Кремль не надав Україні гарантій повернення моряків і висунув додаткові вимоги, які зводилися до фактичного визнанням російської юрисдикції над анексованим Кримом і територіальними водами України.

Голова МЗС Павло Клімкін у відповідній ноті нагадав росіянам, що Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав РФ звільнити моряків і повернути кораблі без будь-яких додаткових умов.

Президент Володимир Зеленський скликав екстрений брифінг, на якому звинуватив Клімкіна у зриві звільнення моряків і висловив обурення, що тест ноти МЗС не був з ним погоджений.

Міністр, у свою чергу, назвав висунуті Росією умови "дипломатичною пасткою", в яку потрапили президент і його команда. З Климкиным погодився спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, назвавши вимоги Росії проявом неповаги до ООН.