UA / RU
Підтримати ZN.ua

Полонений українець поділився враженнями від російської пропаганди по телевізору в СІЗО

Він також кілька разів нагадував слідчому, що старший за званням.

Український військовополонений капітан-лейтенант Сергій Попов з МБАК "Нікополь" розповів, що умови утримання його в СІЗО в РФ нормальні, однак російські ЗМІ транслюють дуже багато пропаганди про Україну. Про це розповів його адвокат Гаджі Алієв, якому вдалося зустрінеться з полоненим.

"Перебуваючи в ув'язненні, Сергій духом не занепав, просив так і передати всім. Веселий і позитивний чоловік, багато жартує. Кілька разів нагадував слідчому, що він старший за званням. Слідчий попався розуміючий", - написав адвокат в Facebook.

На питання про умови життя у СІЗО моряк пояснив, що потрапив у камеру, де є телевізор, який не працював через відсутність антени. Щоб мати можливість бачити хоч якісь новини він зробив антену власними руками.

"У підсумку цілодобово з телевізора тільки про Україну і говорять, я стільки сюжетів про Україну вдома не бачив! Невже в Казахстані, Білорусі та інших країнах нічого цікавого не відбувається, навіщо стільки новин про Україну?", - поділився капітан з адвокатом.

Також він подякував волонтерам за передачі. Зокрема він зазначив, що передана волонтерами одяг підійшов розмір в розмір.

Родом Сергій з Донецька, до 2014 року служив в Криму, після анексії в його день народження, переїхав служити в Одесу.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".