UA / RU
Підтримати ZN.ua

Політв'язень Матюшенко знаходиться в критичному стані — Денісова

Незаконно ув'язнений українець стрімко втрачає вагу.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про те, що політв'язень Матюшенко Валерій, якого окупанти незаконно утримують у Макіївській виправній колонії, знаходиться в критичному стані. Омбудсмен повідомила, що за останні два місяці громадянин України стрімко втратив вагу.

"Зараз він важить менше 60 кг. Є підозра онкозахворювання", - написала Денісова у своєму Facebook.

За її словами, окупанти запропонували Валерію госпіталізацію у тюремній лікарні, етапування в якій триває понад 3 тижні. Через критичний стан здоров'я він може фізично не перенести таку дорогу.

Крім того, вчора рідним так і не вдалося передати йому ліки. Їм було відмовлено через відсутність чеків. Денісова закликала керівництво Червоного Хреста в Україні, субделегацію МКЧХ в Донецьку терміново здійснити візит до Валерія Матюшенка, сприяти його негайній госпіталізації та наданню кваліфікованої медичної допомоги.

Також вона попросила координатора ОБСЄ в ТКГ Тоні Фріша особисто втрутитися в цю справу.

Як повідомлялося, Валерія Матюшенка викрали 15 липня 2017.

Пізніше стало відомо, що бойовики “ДНР” звинувачують українця в “шпигунстві”. Деякий час Валерія Матюшенка утримували у в'язниці, яку бойовики облаштували у колишньому приміщенні заводу “Ізоляція” у Донецьку. 

28 березня 2018 року так званий «суд» в окупованому Донецьку засудив громадянина України до 10 років в'язниці. 

Валерій Матюшенко не потрапив в жоден із списків на обмін утримуваними особами, незважаючи на стан здоров'я. У день “великоднього обміну”, який відбувся у квітні, рідні полонених, яких утримують у в'язницях бойовиків, звернулися до президента України Володимира Зеленського з проханням звернути увагу на тих, хто до цих пір так і не потрапив у списки на обмін. 

За словами журналіста Станіслава Асєєва, якого також утримували в “Ізоляції”, більшість українців разом з якими його утримували бойовики, пропустили три обміни. Асєєв додав, що дуже важливо говорити не тільки про кількість, але і про якість обміну.