UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція викрила в Одесі адвокатку, яка підробляла документи для виїзду призовників за кордон

Жінка та її знайома розробили корупційну схему.

В Одесі правоохоронці викрили адвокатку та її знайому, які з метою збагачення організувати незаконне переправлення за кордон чоловіків, яким заборонено виїзд з України під час загальної мобілізації. Нині вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Про це повідомляє пресслужба Головного управління Національної поліції в Одеській області.

У Нацполіції зазначили, жінки з корисливих мотивів організували виїзд з України чоловіка призовного віку та одержали неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Читайте також: Воєнний стан: чи можуть мобілізувати людину, що має родича з інвалідністю

За оперативним супроводом Управління захисту інтересів суспільства і держави ГУНП в Одеській області та під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури співробітники Слідчого управління обласної поліції встановили, що у спільниць після введення воєнного стану на території України виник умисел з метою збагачення організувати незаконне переправлення за кордон чоловіків, яким заборонено виїзд з країни.

Так жінки підшукали «клієнта» і запропонували йому кілька способів для втечі. Один із них полягав у виготовленні підроблених документів, які посвідчували б факт перебування на його утриманні особи з інвалідністю. Свої послуги жінки оцінили в 5000 доларів США, які і отримали від чоловіка.

Читайте також: Мобілізація в Україні: які наслідки за ухилення від військового обліку

Поліцейські під час досудового слідства з’ясували, що громадянки одержали для себе неправомірну вигоду за вплив на суддю, який розглядав цивільну справу щодо факту перебування на утриманні їхнього «клієнта» особи, що потребує постійного стороннього догляду, аби той задовольнив потрібне їм рішення. Саме наявність такого рішення надавало б можливість чоловіку перетнути державний кордон України.

Фігуранткам справи правоохоронці повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями, сприянні їх вчиненню порадами, вказівками, наданні засобів, вчинених за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, а також в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Ці злочини передбачені ч. 3 ст. 332 та ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України.

Максимальне покарання, які передбачені санкціями статей, – до дев'яти років позбавленням волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Нині вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Раніше фахівці адвокатського бюро «Бачинський та партнери» розповіли, яка відповідальність загрожує тим чоловікам, які ухиляються від мобілізації в Україні.