UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція оголосила про підозру двом учасникам "Самооборони Севастополя"

У 2014 році підозрювані "служили" на блок-постах на в’їзді до Севастополя та Ялти.

© Прокуратура АРК
© Прокуратура АРК

Правоохоронці повідомили про підозру ще двом учасникам незаконного збройного форсування “Самооборона Севастополя”, повідомили у пресслужбі Прокуратури АР Крим. Зараз підозрювані перебувають у розшуку.

“Під процесуальним керівництвом прокуратури автономії повідомлено про підозру двом учасникам незаконного збройного формування “Самооборона Севастополя” за ч. 2 ст. 260 КК України (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності)”, - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, двоє громадян України у складі НЗФ протягом лютого-березня 2014 року “служили” зі зброєю в руках на незаконно створених блок-постах на в’їзді до Севастополя та Ялти. Вони незаконно перевіряли документи громадян, обшукували транспортні засоби та брали участь у затриманні жителів Криму з проукраїнською позицією.

“На даний час, підозрюваних оголошено в розшук. Досудове розслідування здійснюється ГУНП в АР Крим та м. Севастополі”, - додали у прокуратурі.

Читайте також: У Києві затримали учасника «Самооборони Криму» - прокуратура АРК

Раніше повідомлялося про те, що поліція повідомила про підозру учаснику незаконного збройного формування “Самооборона Криму”.За даними правоохоронців, на початку березня 2014 року підозрюваний “служив” на блок-посту “Орловский мост”, що розташовувався при в’їзді до окупованого Севастополя. Він разом з іншими учасниками НЗФ виконував протиправні накази так званих ватажків “Самооборони Криму”. Зокрема, він погрожував застосуванням фізичної сили та вогнепальної зброї, здійснював контрольно-пропускний режим, перевірку документів громадян, обшукував транспортні засоби, які рухались у напрямку Севастополя.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини більшістю голосів визнав скаргу України на Російську Федерацію про порушення прав людини в окупованому Криму частково прийнятною до розгляду по суті. ЄСПЛ визначив сферу охоплення питання та ухвалив, що необхідно вирішити, чи є прийнятною передбачувана систематична практика порушень прав людини Росією в Криму у відповідний період, а саме в період з 27 лютого 2014 року по 26 серпня 2015 року.