UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція відпустила затриманих учасників протесту біля Будинку профспілок у Києві

Вирішується питання щодо надання правової оцінки інциденту.

Унаслідок інциденту біля Будинку профспілок у Києві до управління поліції доставили шістьох активістів. Як повідомив сьогодні відділ комунікації столичної поліції, після встановлення анкетних даних та надання пояснень усіх затриманих відпустили. На даний час вирішується питання щодо надання правової оцінки події.

"Вчора о 22:07 у чергову частину надійшло повідомлення про те, що невідомі запалили димову шашку, зробили написи на фасаді Будинку профспілок, де розміщений заклад харчування, та принесли шини. На місце негайно прибули екіпажі патрульних поліцейських та слідчо-оперативна група управління поліції", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що у Києві затримали активістів, які протестували проти відкриття закладу швидкого харчування в Будинку профспілок. Їх обурило те, що в будинку, в якому під час Революції Гідності живцем згоріли люди, відкрили фаст-фуд, що спеціалізується на смаженій курятині. Координатор націоналістичної організації С14 Євген Карась заявив, що поліцейські побили і відвезли його соратників до Шевченківського відділення поліції. Своєю чергою адвокат Масі Найєм заявив, що співробітники поліції застосували проти нього сльозогінний газ, внаслідок чого він отримав опіки обличчя та слизової оболонки очей.

Під час Революції Гідності у столичному Будинку профспілок розміщувався штаб Євромайдану. В ніч з 19 на 20 лютого 2014 року, у дні масових убивств у Києві Будинок профспілок майже повністю згорів. Будівля зайнялася під час штурму спецпідрозділом "Альфа" СБУ, який діяв за вказівкою глави СБУ Олександра Якименка.

Активісти звинуватили в підпалі правоохоронців, які намагалися взяти штаб Євромайдану штурмом. За офіційними даними, під час ліквідації пожежі рятувальникам ДСНС вдалося врятувати 41 людину. Як мінімум одна особа загинула. Очевидці стверджували, що Будинку профспілок загиблих було набагато більше.