UA / RU
Підтримати ZN.ua

Поліція почала слідство через неналежне зберігання речей загиблих бійців АТО

Розпочато перевірку з приводу того, чому щодо речових доказів довгий час не приймали жодного законного рішення.

У поліції Дніпропетровської області створена спеціальна комісія з розслідування усіх обставин неналежного зберігання речових доказів у справі 98 загиблих під Іловайськом бійців АТО на території фермерського господарства у селищі Таромське, повідомляє прес-служба поліції Дніпропетровської області.

Згідно з повідомленням, слідчо-оперативна група Новокодацького відділення поліції Дніпра встановила, що під шаром грунту знаходяться речові докази по кримінальній справі, яку було порушено за ст. 348 Кримінального кодексу України ("Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця") в 2014 році.

У поліції встановили, що речові докази були передані на зберігання в фермерське господарство через відсутність приміщення з відповідними санітарними нормами у відділенні поліції. Розпочато перевірку з приводу того, чому щодо речових доказів довгий час не приймали жодного законного рішення.

Заступник начальника поліції Дніпропетровської області Михайло Куратченко заявив, що в рамках провадження, відкритого в 2014 році, приїхали два автомобіля, які доставили невпізнані тіла 98 бійців. Слідчі провели огляд тіл з метою їх ідентифікації. Кожному тілу присвоювався номер, роздивлялися його одяг або фрагменти одягу та особисті речі.

Як зазначив волонтер гуманітарної місії "Чорний тюльпан" Анатолій Золотарьов, знайдено близько ста фрагментів обмундирування.

"Знайдено близько ста фрагментів обмундирування, тобто це штани, берці, куртки, балаклави, розвантаження, бронежилети, хрестик з жовтого металу, це були дві так звані католицькі вервочки, розбита рація і різні дрібниці в кишенях. Кишені явно були не всі перевірені", - зазначив він.

Нагадаємо, в Новокодацькому районі Дніпра виявили велику кількість особистих речей українських бійців, які загинули в боях під Іловайськом в серпні 2014 року. Про знахідку повідомив депутат Криворізької міської ради, куратор батальйону "Кривбас" Микола Колесник на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 15 травня.

Наприкінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Згідно з офіційними даними, в Іловайськом котлі загинули 366 українських бійців, 429 отримали поранення, близько 300 осіб потрапили в полон.

У 2017 році Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходяться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою 2014 року, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.

Детальніше про Іловайську трагедію читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".