UA / RU
Підтримати ZN.ua

Покровська батьківська субота: традиції

Цього дня заведено поминати померлих.

30 вересня християни східного обряду вшановують пам'ять померлих родичів. Цей день також називають Покровською батьківською суботою, яка передує Покрову Пресвятої Богородиці. У цьому році дата свята змінилася, оскільки Православна церква України перейшла на новий календар.

Що можна робити у Покровську батьківську суботу

В цей день віряни традиційно поминають покійних родичів та близьких. Про померлих потрібно згадувати лише добре.

Читайте також: Успіння Пресвятої Богородиці: історія свята

У храмах заведено ставити свічки та молитися за упокій душ померлих.

Існує традиція відвідувати кладовища та могили покійних в Покровську батьківську суботу.

Також в цей день можна влаштувати скромну трапезу. Господині готують кутю. За народною традицією, на стіл кладуть більше приборів, оскільки вважається, що душі покійних також приходять на цю трапезу.

Молитви у Покровську батьківську суботу

Господи, Утішителю і Пасторе наш! З благанням до Тебе вдаюся і прошу: почуй біль моєї душі, і не лишай в пеклі вогненному покійного раба Твого (ім'я/імена). Упокій душу його і прости йому всі гріхи, вільні і невільні, вкрий його своїм небесним покровом і дозволь перебувати в Царстві Твоєму навіки-віків. Амінь.

***

Пресвята Діво Маріє, Утішителька слабких і Заступниця! Молю Тебе, упроси сина Твого і Бога нашого, простягни руку Твою і вкрий душу покійного раба Божого (ім'я). О, Пречиста Діва Марія, почуй плач наш, не дозволь душі грішного раба Божого (ім'я) зникнути в безодні вогненній. Хай вибачить Господь вірному рабу своєму всі гріхи, діяння і нечисті помисли, і увійде душа покійного в Царство Небесне, перебуваючи там навіки-віків в любові і світлі. Амінь.