UA / RU
Підтримати ZN.ua

Покладання квітів та важливі заяви: в Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій

Президент України відвідав "Биківнянські могили".

Сьогодні, 17 травня, Україна традиційно відзначає День пам'яті жертв політичних репресій, який має на меті привернути уваги до трагічних подій, викликаних насильницьким насадженням комуністичної ідеології. Вшановуючи пам'ять загиблих, президент України відвідав Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили" та взяв участь у заходах до Дня пам'яті жертв політичних репресій, повідомляє Офіс президента.

Разом з главою ОП Андрієм Єрмаком, Володимир Зеленський поклав квіти до братської та до пам'ятного знака польських поховань.

"Шокують колосальні масштаби злочинів та їхня антигуманна природа. Абсолютно чужа як законам нормального людського буття, так і суспільному устрою цивілізованого світу. Тоталітарна машина без вагань знищувала на своєму шляху людські життя та долі", – заявив Зеленський, додавши, що сучасні та наступні покоління повинні зробити все задля неповторення подібних злочинів.

Міністерство закордонних справ також вшанувало загиблих від репресій українців.

"Уся правда про злочини радянського режиму відкрилася нам із запізненням у кілька десятиліть уже в незалежній Україні. Ми нарешті почали усвідомлювати масштаби злочину, вчиненого проти нашого народу, весь жах і глибину трагедії, яка випала на його долю. Однак попереду ще довгий шлях усвідомлення усієї правди про ці злочини не лише українцями, а й міжнародним співтовариством", - йдеться в заяві МЗС.

В міністерстві нагадали про те, що російська агресія знов повернула в Україну політичні репресії.

"У Криму вже шостий рік поспіль масово порушуються права людини, української та кримськотатарської національної спільноти. Убивства, викрадення активістів, сфабриковані судові процеси, незаконні ув'язнення, безпідставні арешти та обшуки, залякування. На даний час понад сто українських громадян утримуються за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, більшість з них є кримськими татарами. Ще жахливішою є ситуація в окупованих районах Донбасу. Розстріли й убивства українських військовополонених та місцевих патріотів, викрадення людей, катування й приниження стали тут повсякденним явищем", - заявили в МЗС.

Читайте також: Кулеба назвав новою хвилею репресій обшуки у кримських татар в Бахчисараї

У березні 2018 року Верховна Рада внесла зміни у законодавство про реабілітацію жертв репресій комуністичного режиму. Закон відновлює права осіб, які були засуджені у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами в цивілізованому суспільстві. Однак, на думку деяких правозахисників, уважний аналіз визначення репресій і нових процедур надання статусу реабілітованих змушує вимагати перегляду цього закону.