Якщо у пацієнта алергія, яка ніяк не пов'язана з вакцинами, то зробити щеплення від COVID-19 можна.
Про це Національна служба здоров'я України пише у своєму Telegram.
"Люди з алергією можуть сумніватися щодо вакцинації проти COVID-19, оскільки вважають, що щеплення їм зашкодить. Алергія — це реакція імунної системи на алерген, а науці на цей час відомо понад 20 тисяч алергенів, не кожен з них викликає реакцію у кожної людини з алергією. Тому якщо ваша алергія не пов'язана з реакцією на щеплення, то вакцинуватися обов'язково потрібно", - підкреслюють в НСЗУ.
Також не є протипоказанням для щеплення наявність алергії на їжу, домашніх тварин, фактори навколишнього середовища, латекс, пероральні ліки тощо.
Можна вакцинуватися і при наявності алергічного риніту, заявляють в службі, на щеплення він теж не впливає.
"Якщо ви знаєте, які саме алергени викликають у вас реакцію, ознайомтеся зі складом вакцини. Склад опублікований в інструкції на сайті Державного експертного центру МОЗ (www.dec.gov.ua), на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Або ж запитайте у медичних працівників в місці вакцинації. Якщо у вас алергія на один з компонентів, то вам не варто робити щеплення цією вакциною", - пояснюють в НСЗУ.
Національна служба здоров'я України наголосила обов'язковість вакцинації від COVID-19 для людей з аутоімунними захворюваннями.
Раніше повідомлялося, що Центр громадського здоров'я МОЗ повідомляє, що в Україні за минулий тиждень на ГРВІ, включаючи коронавірус, захворіли 238 493 особи, з них 42,1% - діти у віці до 17 років. При цьому циркуляції вірусів грипу не зареєстровано.
Також повідомлялося, що управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило застосування додаткової дози для тих, хто вакцинувався препаратами проти COVID-19 від компанії Johnson & Johnson або Moderna, повідомляє Associated Press.
Так, третій укол вакциною від Moderna зможуть отримати люди пенсійного віку з високим ризиком зараження COVID-19. Їм можна буде додатково зробити щеплення через шість місяців після останнього уколу, однак доза повинна бути у два рази менше попередніх.
Нагадаємо, петиція, яка пропонує ввести в Україні кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію, набрала на сайті Офісу президента понад 25 тисяч голосів, що зобов'язує Володимира Зеленського на неї відповісти.
Раніше ZN.UA писало, що пройшло без малого два роки, як ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу. Майже рік у світі проходять вакцинальні кампанії. В Україні - 8 місяців. За цей час (на 18 жовтня) вдалося прищепити лише трохи понад 6,5 мільйона українців (близько 16% населення). Про специфіку процесу вакцинації в Україні пише Алла Котляр у своїй статті "Вакцинальна кампанія: як влади завоювати довіру людей".