UA / RU
Підтримати ZN.ua

Погрозливий жест Білорусі, окупація Придністров'я та удар по заходу України: ЗМІ розповіли, яким може бути нове вторгнення росіян

Другий сценарій там вважають малоймовірним, але це не означає, що Москва не виношує таких планів. Проте там аргументують, що Кремль може не наважитися на загальну мобілізацію. 

У Міноборони Німеччини вважають, що новий наступ росіян на Україну може розпочатися вже у квітні. При цьому Кремль буде сподіватися долучити в це вторгнення й Білорусь, про що неодноразово заявляла й українська влада. З огляду на це, кілька німецьких ЗМІ - Neue Zürcher Zeitung, Kreiszeitung та Focus - спрогнозували два сценарії того, якою може бути ця операція. 

Сценарій І - вторгнення Росії на територію Донбасу, яку контролює України 

Російський президент Владімір Путін сподівається на допомогу білоруського диктатора Аляксандра Лукашенка. Війська республіки за такого сценарію можуть бути використані як загроза та відволікаючий маневр. 

"Українським захисникам доведеться розділитися, щоб відбити можливе вторгнення з півночі", - пояснюють роль Білорусі автори статті. 

При цьому німецькі аналітики сумніваються в тому, що Лукашенко візьме безпосередню участь у війні, та армія республіки може бути розгорнута для погрозливих жестів. 

Мета Росії за умови такого сценарію - повна окупація Донбасу. 

Сценарій ІІ - білоруська армія візьме участь у війні

Експерти вважають такий сценарій малоймовірним. Та вони зазначають, що за таких умов в Україні буде може бути два фронти: білоруські війська пішли б на Київ, тоді як російські сили наступали б по всьому Донбасу. 

Експерти не виключають і ймовірних ударів по заходу України. 

"Якщо армії Путіна вдасться просунутися на захід України, війська можуть відрізати західні постачання і змусити український уряд капітулювати, - пишуть в  матеріалі Kreiszeitung. - Проте ця стратегія вимагатиме загальної мобілізації в Росії, оскільки російська армія вже значно ослаблена війною в Україні і потребуватиме більше солдатів".

Та, зважаючи на російські внутрішньополітичні причини, в статті ставлять під сумнів те, що Кремль на це наважаться. 

"Водночас міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу буквально кілька днів тому заявив, що чисельність армії має бути збільшена до 1,5 мільйона солдатів. 200 тисяч солдатів зараз проходять військову підготовку, заявив сам Путін", - резюмували автори.

Focus пише, що за такого сценарію росіяни будуть намагатися дійти до польського кордону. Їх мета - "перешкодити постачанням зброї із Заходу та окупувати Придністров’я - регіон, який відколовся від Молдови".

Читайте також: Резніков про загрозу з півночі: Білорусь може використовуватися, при цьому її військам не обов'язково брати участь у вторгненні

Нагадаємо, військово-політичне командування України попереджає, що Росія у 2023 році готується провести новий наступ на Україну. Найоптимістичніший варіант - якщо це відбудеться у лютому-березні. При цьому головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначає, що наразі незрозуміло, на якому саме напрямку це відбудеться. Тож він не відкидає того, що окупанти будуть знову намагатися захопити Київ, розпочавши операцію зі сторони Білорусі. 

19 грудня вперше за останні три роки російський лідер Владімір Путін відправився у Мінськ, аби провести перемовини з тамтешнім диктатором Аляксандром Лукашенком.Найімовірніше, що там він хотів схилити самопроголошеного президента РБ до безпосередньої участі у війні проти України, проте аналітики Інституту вивчення війни США вважають, що Путіну це не вдалося.