Справи про побиття військовослужбовиці Наталії Куліш та можливу корупцію у військовій частині А3438 на Одещині розслідуватимуть одразу декілька правоохоронних відомств, зокрема Національне антикорупційне бюро та Державне бюро розслідувань, повідомляє "Радіо Свобода".
Хто і що розслідуватиме: Напад на Куліш розслідуватимуть військова служба правопорядку та військова прокуратура Одеського гарнізону.
"Командуванням військової частини разом із військовою службою правопорядку і військовою прокуратурою було вжито всі заходи, відкрито провадження, і зараз фахівці вивчають ситуацію, яка мала місце, та будуть встановлені причини дій однією особи щодо іншої", - наголосив у розмові з журналістами заступник міністра оборони Іван Руснак.
Справою про можливе розкрадання сухпайків та інших продуктів на кухні військової частини, у чому побита військова звинувачує своє керівництво, опікуватимуться НАБУ і ДБР. По результатах розслідування й обговорення конфлікту із оперативним командуванням "Південь", можливі "певні кадрові рішення", зазначив Руснак.
Побиття. Версія Наталії Куліш: Військовослужбовиця пов'язує напад іншої військової – Віри Загроднюк – із тим, що "забагато знає" про корупцію у військовій частині.
"Побили, напевно, за те, що знаю багато про корупцію. Сухпаї видають без документів, з кухні цивільні кухарі виносять продукти, військовослужбовці працюють не за своїми посадами. Я, наприклад, виконувала будівельні роботи, хоча служу на посаді кухара", - розповіла жінка.
Вона звинуватила двох офіцерів у покриванні злочинів: заступник командира військової частини із тилового забезпечення підполковника Дмитра Ангелюка – у корупції, а старшого лейтенанта Михайла Савича – в ігноруванні її побиття.
Унаслідок бійки Наталія Куліш отримала синці та забої і втратила два передні зуби.
Побиття. Версія ОК "Південь": Своєю чергою в оперативному командуванні корупцію у частині, та власне саму бійку категорично заперечують та посилаються на результати дводенного службового розслідування, яке "не підтвердило слова Куліш".
"Проводиться службове розслідування, і факт бійки не підтверджується, більше 10 військовослужбовців кажуть, що цього не було. Підтверджується тільки факт словесної перепалки", - заявив журналістами представник оперативного командування, називатися він відмовився.
За словами співрозмовника журналістів, до приготування їжі Куліш не мала стосунку, а готує для частини звичайне комерційне підприємство.
Говорячи про мотиви військовослужбовиці, він зазначив: "Чому вона це зробила? Особиста образа, незадоволення. Військовослужбовець подала документи про переведення в інший рід військ і може думала, що це прискорить якось процес".
Докладніше про шляхи реформування української армії і різницю між декларованою інтеграцією з НАТО та реальним станом справ читайте у матеріалі Валентина Бадрака "Рік, який українська армія втратила" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".