Кримінальне провадження про напад на координатора «Партії Шарія» в Харкові Микиту Роженка перекваліфікували: тепер поліції я розслідує не хуліганство, а замах на вбивство групою осіб за попередньою змовою.
Санкцією статті передбачено до 15 років позбавлення волі.
Справу передали з райвідділу до Головного слідчого управління обласної поліції, повідомили в ГУ НПУ в Харківській області в неділю, 6 липня.
Правоохоронці призначили ряд експертиз, а також озвучили попередні версії щодо мотивів нападників. Слідство відпрацьовує версію з хуліганських нападом, а також не виключає, що побиття Роженка пов'язане з його «політичною і професійною діяльністю».
У ніч на 25 червня невідомі побили Микиту Роженка. Його госпіталізували з множинними травмами.
Шарій публічно звинуватив партію «Національний корпус» в нападі на свого послідовника. А також заявив, що замовником нібито є Офіс президента.
У харківському «Нацкорпусі» звинувачення Шарія спростували. А також не виключили, що одіозний блогер сам замовив Роженка, щоб привернути увагу до свого політичного проєкту.
Анатолій Шарій був оголошений в розшук у лютому 2012 року за підозрою в свідомо неправдиве повідомлення про злочин (ч. 2 ст. 383 Кримінального кодексу). У квітні 2020 року Шарія зняли з розшуку. Причину таких дій в МВС не пояснили.
За даними слідства, в ніч на 12 липня 2011 року Анатолій Шарій обстріляв свій автомобіль, інсценувавши замах.
Того ж року щодо Шарія було відкрито ще одну кримінальну справу: йому інкримінували хуліганство за стрілянину з травматичного пістолета в київському "Макдональдсі".
За даними СБУ, 24 січня 2012 Шарій нелегально виїхав до Росії 22 липня того ж року Нідерланди поінформували Україну, що блогеру надано статус біженця, і його видача українським правоохоронцям неможлива. Українські суди і правоохоронні органи неодноразово отримували офіційні підтвердження про те, що Шарій проживає в Нідерландах і Литві.
У 2019 році "Партія Шарія" брала участь у виборах до Верховної Ради, але не подолала прохідний бар'єр. Реєстрація ЦВК партії одіозного проросійського блогера спровокувала масові протести в Києві.
Згодом Шарія зняли з виборів на підставі того, що він не проживав в Україні протягом останніх п'яти років.