UA / RU
Підтримати ZN.ua

Побічні ефекти від вакцини Covishield: що потрібно знати

Люди похилого віку більше молоді піддаються «побочці» після вакцинації від коронавірусу

В Україні триває масова вакцинація населення від COVID-19. Тому разом з повідомленнями щодо провакцинованих з'являються і повідомлення про побічні ефекти від щеплень. Якими вони можуть бути, розбиралися ZN.UA.

Відзначається, що всі побічні ефекти поділяють на легкі і серйозні. У випадку з легкими, сам виробник вакцини описує можливі реакції на препарат, які зникають до 24 годин з моменту щеплення.

У випадку з серйозними побічними ефектами, які несуть загрозу життю і здоров'ю людини, слід негайно звертатися до медиків. Це можуть бути, в першу чергу, сильні алергічні реакції на вакцину, аж до анафілактичного шоку.

В даний час українців вакцинують вакциною Covishield і серед її побічних ефектів фіксують :

  1. дуже часто (у понад одного з 10 осіб) - біль, почервоніння, свербіж, набряк, синці в місці ін'єкції, погане самопочуття, втома, озноб, головний біль, нудоту, біль в суглобах або м'язах;
  2. часто (у менш ніж у 1 людини з 10) виникали ущільнення в місці ін'єкції, лихоманка, блювота, симптоми, схожі на грип, - висока температура, біль у горлі, нежить, кашель і озноб;
  3. рідкісні побічні ефекти (можуть виникати менш ніж у 1 людини з 100): запаморочення, зниження апетиту, біль у животі, збільшення лімфатичних вузлів, надмірна пітливість, свербіж шкіри або висип.

Згідно з інформацією Агентства з регулювання лікарських засобів і медичних товарів, найчастіше побічні ефекти або смерть від вакцинації фіксують у людей пенсійного віку (65 років), ніж у молоді.

«Більшість цих повідомлень стосувалося літніх людей або людей із захворюваннями. Використання AstraZeneca швидко збільшувалося, і тому кількість повідомлень про смертельні випадки з тимчасовим зв'язком з вакцинацією зростає, проте це не вказує на зв'язок між вакцинацією і зареєстрованими летальними наслідками», - відзначають в Агентстві.

До слова, саме вакцинація в медустановах дозволяє швидко відреагувати на якусь серйозну реакцію типу анафілактичного шоку.

Нагадаємо, що почервоніння в місці уколу, яким лякали антивакцинатори, є нормальною реакцією організму на вакцинацію.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19: Степанов закликав прискорити темпи

24 лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва виробляється в Індії вакцини AstraZeneca). Перша партія щеплень від коронавірусної інфекції склала 500 тисяч доз.

Крім того, в Україні зареєстрована американська вакцина Pfizer. Препарат буде поставлятися в рамках європейської ініціативи COVAX, яка підтвердила поставку перших 117 тисяч доз.
Інформацію про ризики вакцинації від коронавірусної інфекції можна знайти в статті Алли Котляр «Золота гора» від МОЗ».

Більше інформації про вакцинацію від коронавірусної інфекції в Україні читайте в спецтемі ZN.UA.