UA / RU
Підтримати ZN.ua

По центру Львова гуляв киянин у вушанці з радянської кокардою: йому загрожує кримінальна відповідальність

Поліція зареєструвала кримінальне провадження за статтею про заборонену символіку комуністичного тоталітарного режиму.

19-річний мешканець Києва ходив по центру Львова у радянській армійської вушанці з кокардою вигляді серпа і молота на фоні червоної зірки. Публічне використання символіки радянського тоталітарного режиму в Україні заборонено, тому правоохоронці вилучили шапку і зареєструвала кримінальне провадження, повідомили в поліції Львова.

Повідомлення про те, що в кафе на вулиці Валовій в центрі містаперебуває чоловік у шапці з радянською символікою, надійшло в поліцію о 16:30 понеділка, 28 грудня. Поліцейські, які прибули за викликом, встановили особу правопорушника та вилучили у нього вушанку.

За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 436-1 Кримінального кодексу (виготовлення, поширення комуністичної і нацистської символіки і пропаганда ідеології комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів). Статтею передбачено покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років з можливою конфіскацією майна.

Про інцидент повідомив також Антон Орестович на своїй сторінці у Facebook. Повідомлення про злочин зробив він разом із учасником бойових дій Ігорем Шолтисом. Орестович опублікував відео спілкування поліції з киянами, один з яких прийшов до кафе в радянській вушанці.

Читайте також: Більшість українців не підтримує заборону комуністичної символіки – опитування

Закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" набув чинності 21 травня 2015 року. Законом було внесено зміни до Кримінального кодексу, яким тепер передбачена відповідальність за виготовлення і поширення комуністичної і нацистської символіки.

Державну символіку Третього Рейху, СРСР і союзних республік, а також партійну символіку КПРС і НСДАП заборонено виробляти, а також публічно використовувати. Заборона не поширюється на видані до 1991 року документи, оригінали бойових знамен, музейні експозиції, приватні колекції, об'єкти антикварної торгівлі, наукові дослідження, створені до 2015 року художні твори, державні нагороди, що видавалися до 2015 року, і місця поховань.