UA / RU
Підтримати ZN.ua

Платіжка за світло: коли нарахування роблять за середньодобовим споживанням

Це може відбуватися у деяких випадках.

Попри війну, побутові споживачі в Україні мають своєчасно оплачувати комунальні послуги. Зокрема, необхідно платити за електроенергію та щомісяця передавати показники лічильника. У компанії YASNO розповіли, що таке нарахування за середньодобовим споживанням та як його уникнути.

Нарахування по середньому: що це означає

У компанії пояснили, що показники електролічильника подаються у два останні календарні дні місяця і три дні наступного.

Читайте також: Відключення світла вже влітку: експерт назвав кілька сценаріїв розвитку подій

«Це гарантує, що сума у квитанції буде за фактично спожиту електроенергію. Якщо подавати пізніше, то відбувається нарахування по середньому», – йдеться у повідомленні.

Наприклад, треба подати показання за травень, у якому 31 день. Клієнт подав показання 15 травня. Оператор системи розподілу знає, скільки спожито за 15 днів, а по решті днів травня - тобто 16 – оператор показань не має. Тому цей період для клієнта розрахують за середнім споживанням.

Як відбувається нарахування за середньодобовим споживанням

Для цього оператор системи розподілу робить наступне:

Як діяти, щоб нарахування за світло були за фактичним споживанням

У компанії YASNO пояснили, що для цього потрібно вчасно передавати показники електролічильника.

«Це робиться в останні два календарні дні місяця і у три дні наступного. Обов'язково зважайте на кількість днів у місяці. Якщо показання за травень треба відправити 30-31 травня і 1-3 червня, то показання за червень подаватимуться 29-30 червня і 1-3 липня. Дані приймаються навіть якщо це вихідні або державні свята», – йдеться у повідомлення.

Також побутові споживачі можуть надіслати показники лічильника світла в онлайн режимі. Це можна зробити у мобільному застосунку, чат-боті або в особистому кабінеті на сайті.

YASNO

Раніше ми писали, як двотарифний лічильник допоможе зменшити суму у платіжці за світло.