UA / RU
Підтримати ZN.ua

План України щодо посилення режиму тиші в Донбасі пройшов перше читання у ТКГ

Ситуація на сході України загострилася минулого місяця. Зараз режим припинення вогню виконується бойовиками формально.

Безпекова група Тристоронньої контактної групи на засіданні 20 квітня обговорила додаткові заходи з посилення режиму припинення вогню в Донбасі та суттєво просунулася у цьому питанні, повідомляє пресслужба української делегації у ТКГ.

«Сторонам вдалося суттєво просунутися у питаннях узгодження Доповнення до заходів з посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року. За основу був взятий український проект доповнення. Завдяки фаховому сприянню голови СММ ОБСЄ посла пана Х.Чевіка сторони пройшли перше читання в повному обсязі, попунктно», - йдеться у повідомленні.

Дату наступної зустрічі, для другого читання, визначать представники ОБСЄ, існує імовірність, що вона відбудеться цього тижня. До наступного засідання ТКГ на рівні лідерів делегацій, яке призначено на 28 квітня, документ можуть повністю узгодити.

Читайте також: Українським військовим заборонили відповідати на провокації бойовиків в Донбасі — Кулеба

Напередодні командувач Об'єднаних сили Володимир Кравченко висловив упевненість у тому, що українські воїни готові адекватно відреагувати на будь-який розвиток ситуації в Донбасі.

Останнім часом російсько-окупаційні війська наростили вогневу активність, імітацію підготовки до широкомасштабного наступу, вербування мешканців ТОТ на «службу». На думку речника української делегації у ТКГ Олексія Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

В Офісі президента України припускають подальшу активізацію бойових дій в Донбасі. Так, заступник голови адміністрації президента РФ Дмітрій Козак вдався до відкритих погроз «початком кінця України» у разі спроби силового звільнення частини Донецької і Луганської областей. Однак у ЗСУ не мають наміру звільняти тимчасово окуповані території силою, пріоритетним є політико-дипломатичний шлях деокупації.

Докладніше про те, що відбулося в останні дні у тимчасово окупованих районах Донбасу, біля кордонів і навколо України та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.